Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

„Ocalą od zapomnienia” chwile spędzone w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi - pożegnanie klas czwartych technikum.

Data: 07.05.2019 r., godz. 07.42    1703
W to słoneczne piątkowe popołudnie, młodzież, kończąca kolejny etap swojej edukacji, usłyszała od znamienitych gości wiele mądrych rad, które będzie mogła wykorzystać w nowym, dorosłym okresie życia.
„Ocalą od zapomnienia” chwile spędzone w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi - pożegnanie klas czwartych technikum.

„Ile razem dróg przebytych?
Ile ścieżek przedeptanych?
Ile w trudzie nieustannym,
wspólnych zmartwień,
wspólnych dążeń?
Chciałbym wszystkie te chwile ocalić od zapomnienia…”


Tymi słowami Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego - Anna Dacka, rozpoczęła uroczyste pożegnanie uczniów klas czwartych Technikum im. Tomasza Nocznickiego w CKZiU w Nowej Wsi, uczących się w zawodach: technik architektury krajobrazu, technik ekonomista oraz technik ogrodnik. Uroczystość swoją obecnością uświetnili przedstawiciele lokalnych władz: Radny Powiatu Grójeckiego, Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Geodezji – pan Jan Madej, Wiceburmistrz Warki – pani Teresa Knyzio, Przewodniczący Rady Rodziców – pan Radosław Rak.

W to słoneczne piątkowe popołudnie, młodzież, kończąca kolejny etap swojej edukacji, usłyszała od znamienitych gości wiele mądrych rad, które będzie mogła wykorzystać w nowym, dorosłym okresie życia. Jak wspomniała dyrektor szkoły, pani Anna Dacka, dla każdego z absolwentów okres pobytu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi to z pewnością czas dojrzewania, dokonywania pierwszych ważnych, życiowych decyzji, budowania własnej tożsamości, nawiązywania przyjaźni, poszukiwania swojego miejsca w otaczającej rzeczywistości. Niemałą rolę w realizacji tych zadań odegrali nauczyciele i wychowawcy. „Nie raz podczas spotkań po latach będziecie wspominać zdarzenia, sytuacje, rozmowy, którymi żyła cała klasa. Dziś macie okazję spojrzeć z perspektywy na te doświadczenia i z uśmiechem, a może rozrzewnieniem pomyśleć, że ten etap już za Wami” – mówiła pani Anna Dacka.

Wśród kończących szkołę znalazło się wielu absolwentów z bardzo wysokimi wynikami w nauce i osiągnięciami godnymi pochwały i podziwu. Nagrodę dla najlepszego absolwenta szkoły z rąk pani Teresy Knyzio - Wiceburmistrz Warki - odebrała Monika Papierowska, uczennica klasy czwartej w zawodzie technik ekonomista. Dyrektor Anna Dacka wraz z panią wicedyrektor Hanną Rejnchard oraz z wychowawcami klas czwartych, panią Aliną Majewską i panią Magdaleną Kmidowską, wręczyły nagrody i świadectwa z wyróżnieniem za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz pracę na rzecz szkoły. Szereg listów gratulacyjnych przekazano na ręce rodziców najlepszych uczniów.

Nagrody za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie trafiły do: Moniki Papierowskiej (średnia 5,0), Moniki Zielińskiej (średnia 4,65), Pauliny Sekuły (średnia 4,42) – kształcących się w zawodzie technik ekonomista; Katarzyny Grabik (średnia 4,42) kształcącej się w zawodzie technik architektury krajobrazu oraz do Aleksandry Podsiadłej (średnia 4,97), Wojciecha Dominiaka (średnia 4,76) i Lidii Zdziarskiej (średnia 4,48) kształcących się w zawodzie technik ogrodnik.

Uczniowie technikum w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w ciągu czterech lat nauki byli bardzo aktywni w różnego rodzaju konkursach i olimpiadach. Wiele wyróżnień odebrał Wojciech Dominiak, kształcący się w zawodzie technik ogrodnik, który został Finalistą 43. Edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku „Ogrodnictwo”, a oprócz tego reprezentował placówkę w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy Ogrodniczej oraz w wielu innych konkursach. W Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych reprezentowali szkołę także: Michał Rak (blok „Ogrodnictwo”) oraz Katarzyna Grabik (blok „Architektura Krajobrazu”). W wielu międzyszkolnych konkursach udział brały także: Monika Papierowska, Paulina Sekuła, Weronika Zalewska kształcące się w zawodzie technik ekonomista oraz Aleksandra Podsiadła kształcąca się w zawodzie technik ogrodnik. Nagrody za godne reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym otrzymali: chorąży Wojciech Dominiak oraz asysta – Monika Papierowska, Paulina Sekuła i Aleksandra Podsiadła.

Dyrekcja szkoły złożyła podziękowanie za wieloletnią współpracę Przewodniczącemu Rady Rodziców – panu Radosławowi Rakowi, a także pani Iwonie Papierowskiej, która bardzo aktywnie działała w Radzie Rodziców, wspierając jej działania. Piękne słowa absolwentom przekazał Samorząd Uczniowski, reprezentowany przez jego przewodniczącą - Patrycję Kępkę oraz zastępcę – Klaudię Bińkiewicz. Na koniec przemówili główni bohaterowie uroczystości – uczniowie klas czwartych, reprezentowani przez Monikę Papierowską i Wojciecha Dominiaka, którzy z łezką w oku i w pięknym stylu pożegnali się ze szkołą.

Ostatnim, humorystycznym punktem piątkowej uroczystości, był krótki program artystyczny, w którym wróżki przepowiadały przyszłość tegorocznym absolwentom Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Scenkę przygotowali uczniowie klas trzecich z wychowawcami: panią Małgorzatą Bosak, panią Marleną Chustecką oraz panią Katarzyną Smolarek.

Teraz absolwentów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi czekają egzaminy maturalne, które rozpoczną się już 6 maja egzaminem z języka polskiego. Połamania piór i wszystkiego najlepszego w nowym etapie życia!


Ewa Malowaniec, Paulina Kopczyńska
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi
i Ustawicznego w Nowej Wsi.