Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Kolejny laureat Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi!

Data: 13.06.2018 r., godz. 06.51    1865
W dniach 7-8 czerwca 2018 r. na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbywały się eliminacje centralne 42. Edycji prestiżowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
W dniach 7-8 czerwca 2018 r. na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbywały się eliminacje centralne 42. Edycji prestiżowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, której organizatorem jest Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, działający w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Po raz kolejny w Olimpiadzie (blok „Ogrodnictwo”) udział wziął uczeń technikum ogrodniczego z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. W ubiegłym roku szkolnym laureatem Olimpiady został Karol Osiak, obecny absolwent naszej szkoły. W tym roku placówkę reprezentował Przemysław Dziubiński, uczeń klasy IV, który w kwietniu zwyciężył eliminacje okręgowe w województwie mazowieckim, co dało mu awans do etapu centralnego. 

Dzięki szerokiej wiedzy z zakresu ogrodnictwa i bardzo dobremu przygotowaniu merytorycznemu, Przemek został laureatem tegorocznej edycji Olimpiady! Przemek zdobył bardzo cenne nagrody, przede wszystkim indeks na wybraną uczelnię rolniczą w kraju, a także stypendium, ufundowane przez Bank BGŻ. 

Serdecznie gratulujemy Przemkowi, a także jego opiekunce merytorycznej, pani Elżbiecie Kapuście, która przygotowywała ucznia do udziału we wszystkich etapach Olimpiady. Jesteśmy dumni i życzymy dalszych sukcesów! 

Elżbieta Kapusta
CKZiU w Nowej Wsi