Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku...”

Data: 27.12.2017 r., godz. 05.03    2445
Wigilijne spotkanie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.
21 grudnia 2017 roku o godz. 10.30 w naszej szkole rozpoczął się apel z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz wigilijne spotkanie uczniów i nauczycieli. Była to dla nas okazja do zatrzymania się w gorączce przedświątecznych przygotowań, do refleksji nad tym, co naprawdę ważne, do wspólnego przeżycia tajemnicy Narodzenia Pańskiego.

W tej wyjątkowej chwili mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole przedstawicieli firm współpracujących z CKZiU w Nowej Wsi: pana Daniela Urbańskiego z firmy „Dwa Jabłka” i pana Piotra Głogowskiego z firmy Agrobard.

Wigilijny apel rozpoczął ksiądz Sławomir Paszowski – proboszcz parafii św. Izydora Oracza w Nowej Wsi – który odczytał fragment Ewangelii wg św. Łukasza.
W uroczysty nastrój wprowadziło nas przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów klas pierwszych, kształcących się w zawodach technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu i technik spedytor. Trud właściwego przygotowania naszych artystów wzięły na swe barki wychowawczynie – pani Maria Kocewiak i pani Ewa Markiewicz. Oprawę wokalną przygotowała pani Barbara Kaczmarczyk. 

Młodzież przypomniała wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat – zwiastowanie, narodziny Jezusa, przybycie mędrców z darami. Chór szkolny przywołał magię świąt wykonując znane, tradycyjne kolędy i mniej znane, ale równie nastrojowe, piosenki o tematyce świątecznej. 

Na zakończenie części oficjalnej głos zabrała pani Danuta Borowiec – Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Pani Dyrektor złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne oraz przekazała treść życzeń nadesłanych do szkoły przez pana Marka Ścisłowskiego – Starostę Grójeckiego i pana Dariusza Gizkę – Burmistrza Warki. 

Nie sposób wyobrazić sobie Wigilii bez prezentów. Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi otrzymali od firmy „Dwa Jabłka” refraktometr – przyrząd do mierzenia zawartości cukru w owocach.

Po apelu uczniowie spotkali się z nauczycielami w salach, gdzie, w niemal rodzinnej atmosferze, raczyli się pierogami, barszczykiem, słodkościami i owocami.


Naszemu spotkaniu towarzyszył miły, serdeczny, przedświąteczny nastrój. W ten sposób symbolicznie zamknęliśmy wspólnie spędzony 2017 rok i z nadzieją na równie udany 2018 rok wrócimy po przerwie świątecznej do szkolnych obowiązków.

Info. CKZiU w Nowej Wsi