Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Sukces uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce.

Data: 12.11.2017 r., godz. 17.32    1070
10 listopada 2017 r. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom konkursu Wojewody Mazowieckiego "Cena Niepodległości. Groby i cmentarze wojenne na Mazowszu".
10 listopada 2017 r. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom konkursu Wojewody Mazowieckiego "Cena Niepodległości. Groby i cmentarze wojenne na Mazowszu". Zadaniem w konkursie było stworzenie pod opieką nauczycieli opracowań literackich bądź audiowizualnych, poświęconych cmentarzom i grobom wojennym na Mazowszu. Na pierwszą edycję konkursu wpłynęło ponad 60 prac. 

Podczas uroczystego spotkania Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera wręczył nagrody laureatom. Drugie miejsce w kategorii audiowizualnej zajęli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce Weronika Rączka, Michał Gardzisz i Seweryn Makowski, którzy pod merytoryczną opieką nauczyciela historii Artura Kaczmarka przygotowali film o cmentarzu wojennym z I wojny światowej w Grabowie nad Pilicą. 

Gościem honorowym spotkania był Bohdan Urbankowski, autor publikacji biograficznej o Józefie Piłsudskim. Książka z autografem pisarza stanowiła jedną z nagród w konkursie. 

Tekst i zdjęcia Artur Kaczmarek

Polecamy