Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

X edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”.

Data: 07.10.2016 r., godz. 08.01    2654
Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, otrzymało I nagrodę za wystawę „Warka - miasto dotknięte historią", w kategorii najciekawsza wystawa 2015 roku.
22 września, na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, w Hotelu Skansen, odbyła się uroczysta gala X edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”.

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, otrzymało I nagrodę za wystawę „Warka - miasto dotknięte historią", w kategorii najciekawsza wystawa 2015 roku (mniejsze muzea).

Konkurs organizuje od 10 lat Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego wraz ze Stowarzyszeniem Muzealników Polskich - Oddział Mazowiecki . W tegorocznej, jubileuszowej edycji wzięło udział 91 projektów muzealnych z całego Mazowsza. Kapituła konkursu, składająca się ze specjalistów i autorytetów w dziedzinie muzealnictwa, oceniała muzealników w 5 kategoriach: najlepsza wystawa (duże i małe muzea), projekt edukacyjny, projekt otwarty oraz wydawnictwo muzealne.

Statuetkę „Wierzby” z rąk Marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika odebrała dyrektor muzeum Iwona Stefaniak wraz z Pracownikami. Towarzyszyła im wiceburmistrz Warki Teresa Knyzio - przedstawiciel wareckiego samorządu, który w znacznej mierze sfinansował wystawę. Obecni byli również Projektanci wystawy oraz przedstawiciele Wykonawców. Podczas jubileuszowej gali przypomniano historię konkursu oraz osoby zaangażowane w jego organizację. Specjalnymi dyplomami Marszałka województwa zostali uhonorowani członkowie Kapituły konkursu, którzy na przestrzeni tych 10 lat pracowali społecznie na rzecz konkursu. Wśród nich znalazła się Iwona Stefaniak - dyrektor naszego muzeum, która w latach 2013-2015 była członkiem Kapituły

Okolicznościowe przemówienia do mazowieckich muzealników skierowali w tym dniu: Marszałek Adam Struzik, Prof. Piotr Majewski – dyrektor Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, Halina Czubaszek – prezes Stowarzyszenia muzealników Polskich – Oddział Mazowiecki. Z okazji X edycji konkursu wydano okolicznościowy album, który otrzymały wszystkie muzea. Uroczystą galę konkursu zakończył koncert zespołu Singin Birds.

Dziękujemy Zarządowi Województwa Mazowieckiego za nagrodę, Stowarzyszeniu Muzealników Polskich – Oddział Mazowiecki za trud organizacji konkursu, Kapitule Konkursu za docenienie naszej pracy i wysoką ocenę, Pracownikom Wydziału Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego za obsługę konkursu i organizację gali.

Wystawa „Warka – miasto dotknięte historią” to sukces nie tylko zespołu muzeum, to także wielka zasługa ogromnej ilości osób, które pracowały nad wystawą. To sukces Projektantów: Ewy Świder-Grobelnej z Zespołem i Wykonawców ekspozycji.

Dziękujemy Samorządowi Miasta i Gminy Warka, który zdecydował o dofinansowaniu wystawy. Ekspozycję finansowano z kilku źródeł. Dziękujemy za dotację celową Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, za wsparcie Powiatu Grójeckiego oraz Sponsorów: Browaru WARKA – Grupa Żywiec SA, Prima Sp. z o.o. i Warwin SA.

Wystawa „Warka – miasto dotknięte historią” jest elementem stałej ekspozycji Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, dostępna dla zwiedzających od wtorku do niedzieli w godz. 10:00-17:00.