Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Uczniowie Specjalnego Ośrodka szkolno-Wychowawczego im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą na targach DREMA 2016

Data: 07.10.2016 r., godz. 07.54    2328
Uczniowie Specjalnego Ośrodka szkolno-Wychowawczego im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą na targach DREMA 2016
W dniu 16.09.2016r. odbyła się wycieczka szkolna uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej stolarz z SOSW w Nowym Mieście nad Pilicą.

Targi DREMA to największe wydarzenie w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej poświęcone szeroko pojętej branży obróbki drewna, które rokrocznie przyciąga rzesze zwiedzających oraz wystawców z całego świata: Ameryki, Azji i Europy. Udział wystawców zagranicznych wyniósł w tym roku aż 40 proc.

Przemysł drzewny i meblarski odgrywają w Polsce istotną rolę – branża drzewna wytwarza ponad 2% polskiego PKB, daje to zatrudnienie dla 300 tys. osób. Jednak, mimo dobrej kondycji, sektor ten potrzebuje wciąż inspiracji, a co za tym idzie – innowacji, profesjonalizacji i dobrych praktyk. I tu z pomocą przychodzą Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego  Meblarskiego DREMA 2016 oraz odbywające się w tym samym czasie Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli, Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do produkcji Mebli Tapicerowanych.

Postęp w nauce i technice ulega stałemu przyśpieszeniu. Dlatego szkoła kładzie duży nacisk na proces kształcenia zawodowego wychowanków tak, by osiągnęli możliwie największy stopień przygotowania do pracy i życia społecznego w dobie zmieniającej się rzeczywistości jaką nieustannie niesie przyśpieszony rozwój nauki i techniki. I właśnie Międzynarodowe Targi Poznańskie zapewniają uczniom możliwość wzbogacania się o specjalistyczną wiedzę, poznania najnowocześniejszych maszyn, narzędzi, technologii i wielu innowacyjnych rozwiązań.

Kazimierz Serwik
Paweł Rek