Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dzień Krajobrazu w wareckich Winiarach

Data: 28.10.2019 r., godz. 08.00    633
20 października 2019 r. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce przyłączyło się do obchodów Międzynarodowego Dnia Krajobrazu, ogłoszonego przez Generalną Dyrekcja Ochrony Środowiska.
20 października 2019 r. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce przyłączyło się do obchodów Międzynarodowego Dnia Krajobrazu, ogłoszonego przez Generalną Dyrekcja Ochrony Środowiska. W programie wydarzenia, tego dnia odbył się specjalny wykład oraz spacer ścieżką edukacyjno-przyrodniczą ,,W Dolinie Pilicy’’. Wykład pt. ,,Woda w krajobrazie, historia, dwa aspekty w architekturze krajobrazu’’ wygłosiła Pani Bożenna Tkaczyk- Piechna – architekt krajobrazu, emerytowany wykładowca SGGW, autorka koncepcji rewitalizacji parku w Winiarach. Było to niezwykle interesujące studium periodyzacji zagadnienia ogrodów na przestrzeni wieków. Prelegentka rozpoczęła analizę od renesansowych założeń ogrodowych zakładanych we Włoszech. Następnie szerokie spektrum omawianego zagadnienia uwidoczniło się w barokowych ogrodach, ukazanych głównie na przykładach, pochodzących z terenów Italii oraz Francji. XVII i XVIII-wieczne ogrody ukazała prowadząca na tle założeń rezydencjonalnych, otwartych na krajobraz. Wszyscy zainteresowani dowiedzieli się ciekawych informacji o kompozycjach, symbolice i funkcji ogrodów. Po tak ciekawym wykładzie, zebrani goście udali się na spacer po zabytkowym parku w Winiarach, także ścieżką edukacyjno-przyrodniczą ,,W Dolinie Pilicy’’. 

Składamy serdeczne podziękowania Pani Bożennie Tkaczyk-Piechna, za niezwykle interesujący wykład i poprowadzenie spaceru. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i przyłączenie się do udziału w obchodach Dnia Krajobrazu 2019.


Info. Muzeum.