Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Nowoczesna droga gotowa za pół roku.

Data: 14.07.2020 r., godz. 10.20    1334
W ciągu najbliższych tygodni ruszą prace na drodze powiatowej nr 1604 W Szczęsna- Rożce
Rusza II etap przebudowy drogi powiatowej nr 1604W Szczęsna – Rożce!
W czwartek 9 lipca w Starostwie Powiatowym w Grójcu odbyło się podpisanie z wykonawcą umowy na wykonanie przebudowy kolejnych odcinków drogi powiatowej nr 1604W Szczęsna -Rożce o łącznej długości 5170 mb.
Przebudowywane odcinki drogi znajdują się na terenie trzech gmin powiatu grójeckiego: Grójec, Pniewy oraz Belsk Duży. Droga nr 1604W łączy drogę krajową DK50 z drogą wojewódzką nr 725, która biegnie przez teren gminy Belsk Duży, aż do Rawy Mazowieckiej leżącej na terenie województwa łódzkiego.
Droga powiatowa zostanie przebudowana na dwóch odcinkach: Uleniec- Czekaj i Czekaj- Rożce. Łączny koszt zadania to ponad 4 mln złotych. Środki na wykonanie inwestycji pochodzą z Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego (ponad 2,5 mln złotych), Powiatu Grójeckiego, Gmin: Grójec, Belsk Duży oraz Pniewy.
Jest to również kolejny w naszym powiecie przykład współpracy samorządu z sektorem prywatnym. Zarząd Powiatu wystąpił z prośbą o wsparcie finansowe inwestycji w ramach dobrowolnego uczestnictwa w kosztach do wielu firm prowadzących działalność wzdłuż drogi powiatowej nr 1604W. Firma Rosel Sp. z o.o. prowadząca działalność w Uleńcu zaproponowała udział w przedsięwzięciu i zadeklarowała wkład w wysokości 60 tys. złotych.
Mimo, że wykonanie inwestycji zostało zaplanowane do 2022, to wykonawca- Przedsiębiorstwo Robót Drogowo- Mostowych deklaruje, że postarają się zakończyć wszystkie prace jeszcze w tym roku.
Obecnie trwają rozmowy z Zarządem Województwa Mazowieckiego na temat wydłużenia przebudowywanej drogi o odcinek od ul. Armii Krajowej do wiaduktu w Woli Worowskiej.

 

materiał filmowy dostępny na FB https://tiny.pl/7dvqv