Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Bezpłatne badania serca w kardiobusie

Data: 01.05.2016 r., godz. 06.50    3439
Już 9.05. mieszkańcy Grójca mają możliwość wykonać bezpłatne badania profilaktyczne. W ramach akcji można sprawdzić stan swojego serca.

Badanie kończy się wydrukowaniem wyniku, omówieniem go i przy wynikach wątpliwych, zaleceniem konsultacji lekarskiej.

Wizyta w kardiobusie ZIKO umożliwia pacjentom wykonanie specjalistycznego badania bez konieczności rejestrowania się i długiego oczekiwania na termin wizyty. Ponadto, akcja zwraca uwagę na znaczenie wczesnej diagnostyki, profilaktykę schorzeń kardiologicznych oraz zachęca do dbania o zdrowie. Badanie można wykonać w godzinach między 9 a 16 przy Piłsudskiego 4.

Oszacowanie tzw. wieku serca odbywa się na podstawie algorytmu opracowanego przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne. Metoda ta w sposób szybki i bezinwazyjny, na podstawie wywiadu z pacjentem, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, pomiaru masy ciała, współczynnika BMI, procentowej zawartości tkanki tłuszczowej i mięśniowej, pozwala na określenie, przy użyciu specjalnej aplikacji, prawdopodobieństwa wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego. 

- Profil sercowy zalecany jest szczególnie u osób z podejrzeniem niewydolności mięśnia sercowego i układu krążenia, w przypadku zaostrzeniu choroby wieńcowej i po zawale mięśnia sercowego. Takie badanie pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu - podkreśla Marek Szpara, kierownik ZIKO Apteki i ZIKO Dermo.

Zapisy na badania odbywają się na miejscu lub pod numerem telefonu 12 687 57 47. 

Kontakt dla mediów:
Ewelina Michnik
Koordynator ds. Marketingu
ewelina.michnik@ziko.pl
tel. 609 190 369, tel. 12 687 57 45