Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

WARTO MIEĆ PASJE!

Data: 29.04.2019 r., godz. 13.29    574
Uczniowie naszej szkoły mają szansę rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia ekonomiczne w trakcie różnorodnych zajęć pozalekcyjnych. Do tych zajęć od czterech lat zaliczamy Akademię Przedsiębiorczości prowadzoną przez SGGW w Warszawie na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Akademia jest projektem edukacji ekonomicznej przeznaczonym dla szkół średnich.
WARTO MIEĆ PASJE!
PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ TO WYZWANIE I POMYSŁ NA ŻYCIE!


Uczniowie naszej szkoły mają szansę rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia ekonomiczne w trakcie różnorodnych zajęć pozalekcyjnych. Do tych zajęć od czterech lat zaliczamy Akademię Przedsiębiorczości prowadzoną przez SGGW w Warszawie na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Akademia jest projektem edukacji ekonomicznej przeznaczonym dla szkół średnich. Celem Akademii jest przybliżenie zagadnień związanych z przedsiębiorczością, przedstawienie postaw przedsiębiorczych, wskazanie na konieczność rozwijania pomysłów innowacyjnych i aktywności edukacyjnej wśród młodych ludzi.

W tym roku szkolnym zespół 14 uczniów z klas: I TŻ, II TH, III TI oraz IV TA już od siedmiu miesięcy studiował wykłady i odpowiadał na pytania testowe umieszczone na platformie Moodle WNE SGGW. Gościliśmy w naszej szkole panią dr inż. Barbarę Wyrzykowską, pracownika dydaktycznego Katedry Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw WNE, która przybliżyła uczniom tematykę komunikacji interpersonalnej w organizacjach. Braliśmy też udział w wykładzie transmitowanym na żywo za pomocą serwisu You Tube pt.: „Umiejętności i role menedżerskie”, który przeprowadził pan dr inż. Piotr Pietrzak.

W tym roku szkolnym w II etapie Akademii Przedsiębiorczości, który odbędzie się podczas Dni SGGW 17 maja br. na terenie kampusu uczelni, naszą szkołę będą reprezentowali uczniowie:

  • Jakub Nankiewicz klasa II Technikum Handlowe
  • Kacper Nowajczyk klasa III Technikum Informatyczne
  • Kamil Zalewski klasa III Technikum Informatyczne
  • Kacper Zelman klasa III Technikum Informatyczne

Do finału Akademii Przedsiębiorczości przeszli uczniowie, którzy poprawnie odpowiedzieli na co najmniej 70% pytań testowych.
Czekamy z niecierpliwością na wyniki z II etapu tegorocznej Akademii Przedsiębiorczości, gdyż tytuł laureata jest przepustką na wybrany kierunek studiów na WNE SGGW, czyli indeks na tą renomowaną uczelnię.


Serdecznie gratulujemy wyników, trzymamy za was kciuki!

Warto mieć pasje i stawiać sobie wyzwania!!!

Renata Zwolińska
Szkolny Koordynator
Akademii Przedsiębiorczości