Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dzień otwarty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalych w Grójcu

Data: 15.04.2019 r., godz. 14.18    658
W dniu 6 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” – Grójec w Grójcu, odbył się Dzień Otwarty dla uczniów ósmych klas szkoły podstawowej i trzecich klas gimnazjum.
Dzień otwarty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalych w Grójcu


W dniu 6 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” – Grójec w Grójcu, odbył się Dzień Otwarty dla uczniów ósmych klas szkoły podstawowej i trzecich klas gimnazjum.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych to szkoła łącząca tradycję z nowoczesnością, oferująca bogatą ofertę kształcenia zawodowego. Szkoła współpracuje z licznymi organizacjami i instytucjami w celu zapewnienia wysokiego poziomu kształcenia oraz umożliwia rozwijanie zainteresowań i pasji. W ramach przygotowania i podnoszenia kompetencji zawodowych szkoła uczestniczy w programach i projektach unijnych m.in. „Wybieramy lepszą przyszłość”, „Inwestycja w przyszłość”, „Unia Sport”. Udział w projektach pozwala na wzbogacenie bazy dydaktycznej, która wpływa na poziom kształcenia. Poprzez wspólną pracę uczniów, rodziców i nauczycieli w 2018r. w rankingu Perspektyw szkoła zajęła 25 miejsce w województwie mazowieckim, otrzymując Brązową Odznakę.

Kolejny Dzień Otwarty szkoły, cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów jak i ich rodziców. Podczas spotkania z kadrą kierowniczą dyrektor przedstawił ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020 oraz odpowiadał na pytania dotyczące rekrutacji.

Szczegółowych informacji na temat kierunków kształcenia udzielali wspólnie nauczyciele przedmiotów zawodowych i uczniowie. Odwiedzający podczas spaceru po szkole mogli zapoznać się z jej bazą dydaktyczną. Obejrzeć wyposażenie pracowni, wykonać wspólnie ze starszymi kolegami ćwiczenia dotyczące wybranego kierunku kształcenia.

Oferta edukacyjna ZSP w Grójcu na rok szkolny 2019/2020 obejmuje kształcenie w trzech typach szkół:

liceum ogólnokształcące z innowacją wojskową i turystyczną
Ofertę kształcenia w LO z innowacją wojskową wspólnie z nauczycielami przedmiotów ogólnokształcących prezentowali przedstawiciele 61 Batalionu Lekkiej Piechoty. Kierunek ten cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających.

technikum:
o technik informatyk,
o technik mechanik,
o technik handlowiec,
o technik ekonomista,
o technik spedytor,
o technik programista NOWOŚĆ! (po szkole podstawowej)
o technik klimatyzacji i chłodnictwa NOWOŚĆ! (po szkole podstawowej)


branżowa szkoła I stopnia kształcąca w zawodach: Mechanik pojazdów samochodowych, Sprzedawca, Kucharz, Operator urządzeń przemysłu chemicznego, Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, Lakiernik, Kominiarz, Fryzjer, Murarz – tynkarz, Monter sieci i instalacji sanitarnych, Blacharz samochodowy, Ślusarz, Mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych, Elektryk, Elektromechanik pojazdów samochodowych, Elektromechanik, Cukiernik, Piekarz, Stolarz i inne wg klasyfikacji zawodów.

Odwiedzającym uczniom i rodzicom bardzo podobała się oferta szkoły. Zdaniem większości - ZSP jest szkołą z "klimatem". Było wiele osób, które interesowały się nauką w naszej szkole, a w szczególności w klasach technikum. Mamy nadzieję, że z wieloma uczestnikami Dnia Otwartego spotkamy się w przyszłym roku szkolnym.

Zespół Promocji ZSP