Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

VIII edycja „Konkursu na najładniej udekorowany stół i potrawę łatwą, smaczną i zdrową” organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą

Data: 05.04.2019 r., godz. 15.15    1304
W dniu 04.04.2019 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą odbył się między powiatowy „Konkurs na najładniej udekorowany stół i potrawę łatwą, smaczną i zdrową”. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Grójeckiego pan Krzysztof Ambroziak.
VIII edycja „Konkursu na najładniej udekorowany stół
i potrawę łatwą, smaczną i zdrową” organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą
Konkurs pod Patronatem Starosty Powiatu Grójeckiego.W dniu 04.04.2019 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą odbył się między powiatowy „Konkurs na najładniej udekorowany stół i potrawę łatwą, smaczną i zdrową”. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Grójeckiego pan Krzysztof Ambroziak.


Konkurs skierowany był do uczniów ze szkół specjalnych, a jego główne cele to:

• Propagowanie zdrowego odżywiania.
• Prezentacja najnowszych trendów dekoracji stołów.
• Rozbudzenie inicjatywy pomysłowości poprzez prezentację stołów.
• Integracja grup.
• Zasada zdrowej rywalizacji.
• Promowanie szkoły w środowisku lokalnym.

W pierwszej części nastąpiło uroczyste powitanie przybyłych gości przez Panią Dyrektor SOSW w Nowym Mieście nad Pilicą Elżbietę Fałek. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Starosta Powiatu Grójeckiego Krzysztof Ambroziak, Pani Wicestarosta Powiatu Grójeckiego Jolanta Sitarek i Pani Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Promocji Powiatu Grójeckiego Pani Barbara Orłowska, Pan Mariusz Dziuba Burmistrz Nowego Miasta nad Pilicą, Pan Michał Dawidowicz Dyrektor Banku Spółdzielczego w Białej Rawskiej Oddział w Nowym Mieście nad Pilicą oraz Pan Marcin Świstak - kucharz, sommelier, menager, właściciel firmy „Trzymaj Fason Event Team” który był członkiem jury.

Po części powitalnej nastąpił pokaz kuchni azjatyckiej zorganizowany przez Pana Marcina Świstaka i restaurację z Warszawy „MASAMI SUSHI”. W konkursie brały udział drużyny ze szkół specjalnych z Piaseczna, Jurek, Grójca, Rawy Mazowieckiej oraz Nowego Miasta nad Pilicą. Przed przystąpieniem do części konkursowej uczestnicy zostali zapoznani z regulaminem i zasadami BHP oraz obejrzeli krótki film przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych z Nowego Miasta nad Pilicą. Następnie miała miejsce prezentacja drużyn oraz losowanie stołów.

Kolejnym etapem było rozpoczęcie części konkursowej. Zespoły przystąpiły do pracy nad dekoracją stołów i przygotowaniem potraw. W tym roku motywem przewodnim w dekoracji stołów był temat: „Wielkanocny stół” natomiast potrawa to wariacje jajeczne. Podczas konkursu panowała miła i przyjazna atmosfera. Wszyscy uczestnicy przestrzegali zasad i reguł obowiązujących podczas konkursu. Jury nagrodziło wszystkie drużyny biorące udział w konkursie. Dodatkowo Pan Marcin Świstak w nagrodę za kreatywność i zaangażowanie podczas pracy, zobowiązał się pojechać z pokazem kuchni oraz kultury azjatyckiej do wszystkich szkół biorących udział w konkursie. Po ogłoszeniu wyników nastąpiła degustacja potraw przygotowanych przez uczestników. Podczas poczęstunku zarówno uczniowie jak i nauczyciele mogli wymienić się swoimi doświadczeniami.


Pragniemy podziękować sponsorom naszego konkursu, bez których nie doszłoby do tak ciekawego i innowacyjnego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Starosty Powiatu Grójeckiego Krzysztofa Ambroziaka oraz Pana Burmistrza Nowego Miasta nad Pilicą Mariusza Dziuby. Pragniemy także podziękować Panu Marszałkowi Senatu RP Stanisławowi Karczewskiemu, Panu Michałowi Dawidowiczowi – Dyrektorowi Banku Spółdzielczego Biała Rawska oddział w Nowym Mieście nad Pilicą, Panu Łukaszowi Kotaniec właścicielowi Firmy „Folwark” z Jankowic koło Nowego Miasta nad Pilicą, Panu Wojciechowi Orzeszkowi z Centrum Ogrodniczego „Orzech”, Pani Monice Owczarskiej – Osys właścicielce Restauracji „Leo”, Panu Marcinowi Świstakowi z firmy „Trzymaj Fason Event Team” oraz Warszawskiej restauracji „MASAMI SUSHI”. Dziękujemy również telewizji internetowej „MazowieckaTV” za objęcie patronatem medialnym naszej imprezy.Organizatorzy:
Marcin Walczak
Joanna Skrzydłowska
Agnieszka Walczak-Słonecka