Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Kajtusiowe Opowieści w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Grójcu

Data: 03.04.2019 r., godz. 14.40    1221
28 marca 2019 roku był dniem wyjątkowym w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Grójcu. Odbyły się bowiem aż trzy spotkania dla dzieci. Uczestniczyli w nich uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lesznowoli i dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 1 i 2 w Grójcu. Mieli oni okazję spotkać się z Moniką Sawicką.
Kajtusiowe Opowieści w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Grójcu28 marca 2019 roku był dniem wyjątkowym w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Grójcu. Odbyły się bowiem aż trzy spotkania dla dzieci. Uczestniczyli w nich uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lesznowoli i dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 1 i 2 w Grójcu. Mieli oni okazję spotkać się z Moniką Sawicką, która opowiedziała im o przygodach Kajtka. Kajtek to dzielny i mądry piesek - bohater serii książeczek dla dzieci. Kajtek to “Piesek, który uczy miłości, partnerstwa, przyjaźni i… ludzkich zachowań w świecie pełnym tak nieludzkich ludzi”. Jak mówiła pani Monika inspiracją do napisania tych opowieści był piesek, który istnieje naprawdę. Autorka mówiła także o odpowiedzialności za drugą istotę, jak należy opiekować się zwierzętami. Okazało się, że większość dzieci ma zwierzątko w domu więc bardzo aktywnie brały udział w rozmowie z pisarką.

Pani Monika część spotkań poświęciła także na rozmowę z dziećmi o zawodzie pisarza, jak powstaje książka. Dzieci świetnie poradziły sobie z pytaniami: gdzie mieszkają pomysły? czy co to jest wyobraźnia?


Mam nadzieję, że ta pełna radości i uśmiechu rozmowa Autorki z Najmłodszymi na długo zostanie w pamięci uczestników i będzie inspiracją do sięgnięcia po książki nie tylko naszego gościa i odwiedziny w bibliotece.


Monika Sawicka – pisarka, autorka 17 powieści (w tym kilku bestsellerowych) dla dorosłych orazdla dzieci, edukatorka, animatorka i dziennikarka telewizyjna. W swoich powieściach opowiada o najważniejszych sprawach w życiu każdego człowieka – miłości, przyjaźni, ale także o ludzkich słabościach i codziennych problemach.


Bogumiła Krawczak
Dyrektor
Powiatowej Biblioteki Publicznej w Grójcu