Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Przyszli ogrodnicy, piloci wycieczek, fryzjerzy i geodeci mile widziani w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi!

Data: 03.04.2019 r., godz. 13.16    1211
W czwartek, 21 marca 2019 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów klas trzecich gimnazjum i klas ósmych szkół podstawowych. Podczas wiosennego Dnia Otwartego uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi na rok 2019/2020.
Przyszli ogrodnicy, piloci wycieczek, fryzjerzy i geodeci mile widziani w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi!


W czwartek, 21 marca 2019 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów klas trzecich gimnazjum i klas ósmych szkół podstawowych. Podczas wiosennego Dnia Otwartego uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi na rok 2019/2020. Zaprezentowano także zaplecze dydaktyczne do nauczania praktycznego i ofertę bursy. Wszyscy nasi goście podkreślali, że szkoła i jej otoczenie są bardzo ładne, co dało się zauważyć w przyjaznej atmosferze, towarzyszącej zwiedzaniu.

Przypominamy, że ambitni, kreatywni i świadomie planujący swą przyszłość absolwenci gimnazjum i szkół podstawowych mogą w Nowej Wsi poznawać tajniki następujących zawodów: technik architektury krajobrazu z elementami florystyki, technik spedytor o profilu spedycja międzynarodowa, technik organizacji turystyki o profilu stewardesa i pilot wycieczek, technik geodeta o profilu geoinformatyka, technik reklamy o profilu medialnym z elementami dziennikarstwa, technik obsługi portów i terminali, technik ekonomista o profilu menedżersko-prawnym, technik ogrodnik z elementami logistyki w ogrodnictwie oraz technik usług fryzjerskich z elementami wizażu.

W trosce o jak najwyższą jakość kształcenia Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi podejmuje szereg działań służących rozwojowi uczniów, takich jak współpraca z uczelniami wyższymi oraz lokalnymi instytucjami i organizacjami, udział w licznych projektach i programach o zasięgu krajowym i międzynarodowym (m.in. w programie ERASMUS+, „Działaj lokalnie”). Nasi uczniowie potwierdzają wysoki poziom kształcenia w Centrum zwycięstwami w konkursach i olimpiadach o zasięgu ogólnopolskim i lokalnym. Wszystkie dotychczasowe sukcesy są efektem wytrwałej pracy uczniów i nauczycieli, którzy świadomie i profesjonalnie realizują zadania dydaktycznych szkoły.

Program tegorocznego Dnia Otwartego był niezwykle ciekawy i zgromadził w naszej szkole tłumy zainteresowanych. Młodzież podziwiała wystawy okolicznościowe, uczestniczyła w warsztatach malarskich, a przede wszystkim miała możliwość poznać tajniki kształcenia w różnych zawodach „u źródeł” - dzięki rozmowom z uczniami i nauczycielami CKZiU w Nowej Wsi. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska prezentujące poszczególne zawody, a prawdziwym hitem okazała się prezentacja zawodu technik usług fryzjerskich, bowiem chętni mogli poddać się podstawowym zabiegom fryzjerskim. Miłośnicy nowoczesnych form dekoratorskich skorzystali z warsztatów „Las w słoiku”, gdzie stworzyli własne kompozycje florystyczne. Dużym zainteresowaniem cieszył się także salon gier planszowych, oferujący dobrą zabawę z elementami współzawodnictwa przy popularnych grach „Monopoly”, „Rummikub” i wielu innych.

Liczne atrakcje, przygotowane na ten dzień w naszej szkole, świadczą o kreatywności, solidności i profesjonalizmie uczniów i nauczycieli. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi to szkoła godna zaufania, bowiem idealnie łączy wieloletnią tradycję z nowoczesnym podejściem do edukacji.


Ewa Malowaniec
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi