Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Magda i Bartek – kucharski duet idealny!

Data: 01.04.2019 r., godz. 10.00    554
Dzień konkursu okazał się dniem sukcesu dla uczniów klasy 3 Technikum żywienia i usług gastronomicznych w Jasieńcu. Magdalena Chrobocińska i Bartłomiej Sęk zajęli 1 miejsce w konkursie pt. „Kulinarne rekonstrukcje kuchni staropolskiej”, którego finał odbył się w Pałacu w Małej Wsi.
Magda i Bartek – kucharski duet idealny!Dzień konkursu okazał się dniem sukcesu dla uczniów klasy 3 Technikum żywienia i usług gastronomicznych w Jasieńcu. Magdalena Chrobocińska i Bartłomiej Sęk zajęli 1 miejsce w konkursie pt. „Kulinarne rekonstrukcje kuchni staropolskiej”, którego finał odbył się w Pałacu w Małej Wsi.

Zadanie konkursu, aż do chwili rozpoczęcia zmagań było wielką niewiadomą. Szefowie kuchni pod przewodnictwem Roberta Skubisza zgodnie z tematyką konkursu zaproponowali uczestnikom danie kuchni staropolskiej. Uczniowie stawili czoła wyzwaniu i przygotowali sandacza w różnych odsłonach, z dodatkami skomponowanymi według własnych upodobań. Na deser przewidziano szarlotkę. Drużyna Magdy i Bartka zaryzykowała i odchodząc od schematów kulinarnych wywalczyła 1 miejsce na podium. Pieczony sandacz podany z puree z białych warzyw przydał Jury do gustu. Szarlotka podana na deser w postaci kruchych ciasteczek przekładanych masą jabłkową podkreśliły pomysłowość i talent naszych zwycięzców!

Magda i Bartek odebrali gratulacje oraz główną nagrodę wręczoną przez Pana Tomasza Barańskiego, właściciela obiektu, po czym z uśmiechem na twarzach pożegnali urokliwe miejsce jakim niewątpliwie jest Pałac w Małej Wsi.
Gratulujemy Magdzie i Bartkowi życząc dalszych sukcesów kulinarnych!Opiekunowie:
Katarzyna Kutyła
Magdalena Chmielewska