Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

POSTAWA GODNA PRZYKŁADU i NAŚLADOWANIA

Data: 04.03.2019 r., godz. 14.22    1521
Żołnierz z 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego – st. kpr. Robert STAŃCZYK wykazał się postawą godną żołnierza Wojska Polskiego.
POSTAWA GODNA PRZYKŁADU i NAŚLADOWANIA


Żołnierz z 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego – st. kpr. Robert STAŃCZYK wykazał się postawą godną żołnierza Wojska Polskiego.
W dniu 26.02.2019 r. około godziny 12.10, na drodze krajowej nr 50, w okolicy miejscowości Przęsławice, niedaleko Grójca, w trakcie podróży pojazdem służbowym był świadkami zdarzenia drogowego. Samochód ciężarowy - TIR z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu drogowego i uderzył czołowo w prawidłowo jadący samochód osobowy marki Land Rower. Po natychmiastowym zatrzymaniu się, z zachowaniem warunków bezpieczeństwa, żołnierz udał się do poszkodowanego, celem udzielenia pomocy. W skutek wypadku samochód osobowy „dachował” w głębokim rowie. Dostęp do niego był utrudniony, uniemożliwiając kierowcy – byłemu żołnierzowi z jednostki wojskowej w Lublińcu, samodzielne wyjście. St. kpr. Stańczyk wybił tylną szybą i samodzielnie wydobył poszkodowanego, odciągając na bezpieczną odległość od pojazdu. Udzielił pierwszej pomocy. Kierowca miał rozciętą głowę, był poobijany i w szoku powypadkowym. Żołnierz powiadomił służby ratownicze oraz policję. Do momentu przybycia Państwowej Straży Pożarnej i Policji z Grójca, która przejęła akcję ratownicza, towarzyszył poszkodowanemu, dając mu poczucie bezpieczeństwa.

St. kpr. Robert Stańczyk jest żołnierzem 1 Ośrodka Radioelektronicznego z 15-letnim stażem służby. Za swoją nienaganną postawę, godną naśladowania na uroczystej zbiórce jednostki w dniu 28.02.2019r. otrzymał od dowódcy list gratulacyjny i wyróżnienie nagrodą pieniężną. Na ręce żony i rodziców żołnierza zostały przesłane listy pochwalne.

Gratulujemy postawy godnej naśladowania – koledzy i koleżanki z 1.ORel.


Inf. 1.ORel