Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Jak się uczyć, to od najlepszych!

Data: 04.03.2019 r., godz. 11.14    1725
Pałac w Małej Wsi objął patronatem Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w ZSP w Jasieńcu.Dlatego też kolejny raz uczniowie naszej szkoły, a konkretnie 3 klasa Technikum Żywienia wraz z opiekunkami panią Magdaleną Chmielewską i Katarzyną Kutyła, uczestniczyła w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez Pałac w Małej Wsi
Jak się uczyć, to od najlepszych!


Pałac w Małej Wsi objął patronatem Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w ZSP w Jasieńcu.

Dlatego też kolejny raz uczniowie naszej szkoły, a konkretnie 3 klasa Technikum Żywienia wraz z opiekunkami panią Magdaleną Chmielewską i Katarzyną Kutyła, uczestniczyła w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez Pałac w Małej Wsi.

Zajęcia odbywały się pod okiem znanego i cenionego szefa kuchni Pana Roberta Ziemkiewicza.

Uczniowie pracując w kilkuosobowych grupach mieli od podstaw wykonać potrawę oraz dokonać jej dekoracji i ekspedycji. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii w produkcji potraw mogli oni poczuć się jak zawodowi kucharze.

Efekt prac był zniewalający. Nasze podniebienia mogły cieszyć się smakiem między innymi: pierogów z kaczki podanych z palonym masłem i orzechami laskowymi, pieczoną doradą z cukinią podaną z puree z groszku zielonego oraz pieczonymi pomidorami i sosem Beurre blanc.
Uwieńczeniem obiadu był deser … fondat czekoladowy z lodami waniliowymi własnej roboty.

Zdjęcia co prawda nie oddadzą smaku i zapachu wspomnianych potraw, jednak sam wygląd powoduje kulinarne uniesienie!
Dziękujemy serdecznie Pałacowi w Małej Wsi, Panu Tomaszowi Barańskiemu, Panu Robertowi Ziemkiewiczowi oraz wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie tych niesamowitych warsztatów. Sprawiły nam one wiele radości oraz pogłębiły wiedzę i pasję uczniów w zakresie gastronomii.


Katarzyna Kutyła
Magdalena Chmielewska