Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Popularyzacja kultury regionu w Powiatowej Bibliotece Publicznej

Data: 12.02.2019 r., godz. 08.34    868
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Grójcu zakończyła czas ferii kolejnym spotkaniem z panem Kazimierzem Kochańskim. Kolejna grupa przedszkolaków miała możliwość wysłuchać wierszy, piosenek w wykonaniu naszego Gościa.
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Grójcu zakończyła czas ferii kolejnym spotkaniem z panem Kazimierzem Kochańskim. Kolejna grupa przedszkolaków miała możliwość wysłuchać wierszy, piosenek w wykonaniu naszego Gościa. Jak przystało na dobrego pedagoga pan Kazimierz nawiązał świetny kontakt z dziećmi, które chętnie uczestniczyły w rozmowie.

Celem spotkań zorganizowanych przez Bibliotekę było nie tylko urozmaicenie ferii dzieciom ale przede wszystkim zapoznanie ich z twórczością osoby, która jest związana z naszym miastem i poprzez swoją twórczość to miasto promuje.

Jednym z zadań biblioteki a w szczególności biblioteki powiatowej jest popularyzacja kultury regionu. Jest to jej ważna rola w zachowaniu tożsamości terytorialnej. Celem bibliotekarza jest rozbudzenie wśród odbiorców zainteresowania sprawami własnego regionu. Służyć temu mają właśnie spotkania, wykłady promujące ludzi i wydarzenia. Kładąc nacisk na promowanie swojego regionu, jego osiągnięć i tradycji, jednocześnie podkreśla jego wyjątkowość co podnosi świadomość mieszkańców oraz poziom ich identyfikacji z małą ojczyzną. A ponieważ dobre nawyki warto wdrażać już od najmłodszych lat stąd właśnie ten cykl spotkań.


Bogumiła Krawczak
Dyrektor
Powiatowej Biblioteki
Publicznej w Grójcu