Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Niezapomniana Studniówka 2019 w ZSP w Jasieńcu

Data: 01.02.2019 r., godz. 11.52    1005
Tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Jasieńcu tanecznym krokiem zbliżyli się w stronę egzaminów maturalnych. Na sto dni przed ich rozpoczęciem tradycyjnie odbył się wielki bal studniówkowy, którego termin ustalono na dzień 26 stycznia 2019r
„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”


Niezapomniana Studniówka 2019
w ZSP w Jasieńcu


Tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Jasieńcu tanecznym krokiem zbliżyli się w stronę egzaminów maturalnych. Na sto dni przed ich rozpoczęciem tradycyjnie odbył się wielki bal studniówkowy, którego termin ustalono na dzień 26 stycznia 2019r.

O godzinie 19.00 w luksusowych wnętrzach Zamku w Osieczku zgromadzili się uczniowie oraz zaproszeni na uroczystość goście. Wśród nich byli m. in.: pani Dorota Nowak- Michałowska – dyrektor szkoły, pan Wojciech Szpak – wicedyrektor szkoły. Nasz bal zaszczycili swoją osobą: radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak, wicestarosta Powiatu Grójeckiego pani Jolanta Sitarek, pani Barbara Orłowska – naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia, pani Marzanna Skoczek – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, wychowawcy klas maturalnych – panie: Anna Górecka, Magdalena Chmielewska, Aneta Lewandowska i Dorota Szpak oraz przedstawiciele uczniów klas młodszych, a także osoby towarzyszące uczniom oraz przybyłym gościom.

Zanim rozpoczęła się upragniona zabawa taneczna, głos zabrali maturzyści, dziękując swym wychowawcom i nauczycielom za trud włożony w ich czteroletnią edukację, wyrozumiałość i cierpliwość. Następnie głos zabrała pani dyrektor Dorota Nowak – Michałowska, która w swych słowach przypomniała uczniom o nieuchronnie zbliżającej się maturze, ale tego wieczoru głównie życzyła uczniom miłej zabawy studniówkowej. Równie ciepłe słowa skierowali do uczniów klas maturalnych pani wicestarosta Jolanta Sitarek oraz pan Leszek Przybytniak. W przemówieniach mili goście wspomnieli o tym, że wszystko ma swój czas i choć egzaminy maturalne zbliżają się wielkimi krokami, to bal studniówkowy jest czasem dobrej zabawy, którą pamięta się do końca życia. Na koniec głos zabrali jeszcze rodzice maturzystów, którzy powitali ciepło przybyłych gości, podziękowali nauczycielom za czas poświęcony ich dzieciom wchodzącym już w dorosłość. Podobnie jak inni przemawiający tego wieczoru, oni także życzyli uczniom i gościom miłej zabawy do białego rana. Miłą niespodzianką były podziękowania pana Dariusza Kalety - rodzica trójki dzieci wykształconych w przyjaznych wielopokoleniowych progach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu.

Po przemówieniach pani dyrektor i pan wicedyrektor otworzyli bal studniówkowy słowami: Polonez, ten taniec to symbol. Towarzyszył naszemu narodowi w ważnych momentach dziejowych. Dziś rozpocznie Bal Studniówkowy Maturzystów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu. Aby tradycji stało się zadość…Poloneza czas zacząć i przy dźwiękach słynnej muzyki Maturzyści zatańczyli poloneza ze swoimi osobami towarzyszącymi. Polonez przygotowywany pod czujnym okiem pani Agaty Walczak wywarł na wszystkich wielkie wrażenie i dlatego część oficjalna balu zakończyła się burzą oklasków. Po niej nadszedł czas na zabawę, która upływała wszystkim pod znakiem wspólnych tańców, rozmów i miłego biesiadowania. Do tańca przygrywał DJ Lenek, więc na sali tanecznej nie brakowało wspaniale bawiących się uczniów oraz ich gości. Zabawa trwała do białego rana i z pewnością można zaliczyć ją do udanych.

Cóż, w końcu jak pisał Kochanowski:

„Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli, którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli.”


Szaleństw wszak nie było widać końca, ale co dobre też ma swój kres. Tradycją Naszej szkoły stało się wręczanie statuetek WINCENTY 2019 dla wyróżniających się uczniów maturzystów. Jury przedstawiło nominowanych w 5 kategoriach. Laureatami zostali: Monika Jędruch, Kamil Pietrzak, Mateusz Olak, Paulina Sijka oraz Sebastian Kurek. Super Wincenty w kategorii „Przyjaciel szkoły” trafił do pań: Jolanty Sitarek, Marzanny Skoczek i Barbary Orłowskiej oraz pana Dariusza Kalety. Teraz bal studniówkowy jest już wspomnieniem, a dziś możemy już tylko maturzystom życzyć połamania długopisów na egzaminach maturalnych. Oby one również poszły śpiewająco i otworzyły drzwi do spełnienia marzeń.

Rodzicom Komitetu Studniówkowego dziękujemy za wspaniałą organizację balu i owocną współpracę.


Wychowawczynie klas maturalnych:
Anna Górecka, Aneta Lewandowska, Magdalena Chmielewska, Dorota Szpak