Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych „Muzyczne Anioły”

Data: 23.01.2019 r., godz. 08.33    934
W dniu 17 stycznia 2019 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą wzięli udział w III Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych „Muzyczne Anioły” 2019 w Resursie Obywatelskiej w Radomiu.
Przegląd
Kolęd i Pastorałek
Osób Niepełnosprawnych
„Muzyczne Anioły”W dniu 17 stycznia 2019 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą wzięli udział w III Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych „Muzyczne Anioły” 2019 w Resursie Obywatelskiej w Radomiu. Przegląd został zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu.

Na scenie Resursy spotkali się reprezentanci szkół specjalnych, szkół i przedszkoli z oddziałami integracyjnymi, warsztatów terapii zajęciowej i stowarzyszeń. Wszystkich licznie przybyłych widzów i przedstawicieli władz powitała dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Anna Zgrzebniak. Przypomniała, że jest to już trzeci Przegląd mający na celu integrację środowiska osób niepełnosprawnych a także podtrzymywanie polskiej tradycji kolędowania.

Jako pierwsza wystąpiła Klaudia Jakubczyk, laureatka pierwszego miejsca i nagrody specjalnej na międzynarodowym konkursie Golden Voice. Wokalistce towarzyszyła na skrzypcach Anna Szałas, absolwentka Szkół Muzycznych w Radomiu.

Potem kolędy śpiewali uczestnicy Przeglądu, a było aż 24 wykonawców. Niektóre zespoły liczyły po kilkunastu artystów. Naszą szkołę reprezentowali: Górale: Krzyś, Kamil i Patryk z kolędą „Gore gwiazda Jezusowi…”, duet Natalia i Mateusz, który śpiewał piosenkę świąteczną „To nasze święta” oraz solista Kacper z kolędą „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Przygotowania i próby do przeglądu trwały wiele tygodni, ale trud się opłacił, ponieważ zdobyliśmy 3 wyróżnienia.


Opiekunowie:
Krzysztof Nawrocki
Agnieszka Walczak-Słonecka