Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Jasełka w ZSP w Grójcu

Data: 08.01.2019 r., godz. 12.02    1850
W naszej szkole, jak każdego roku przed Świętami Bożego Narodzenia, mieliśmy okazję uczestniczyć w jasełkach szkolnych.
„Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, Zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.”

Matka Teresa z Kalkuty


W naszej szkole, jak każdego roku przed Świętami Bożego Narodzenia, mieliśmy okazję uczestniczyć w jasełkach szkolnych. Odbyły się one 21 grudnia o godz. 11.00. Tradycyjnie głos zabrali przedstawiciele władz samorządowych, Rady Rodziców oraz duchowieństwa składając świąteczne życzenia wszystkim zebranym. Zaproszonych gości, nauczycieli i uczniów powitał Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych pan Andrzej Kosatka.

Po złożeniu życzeń Dyrektor zaprosił do obejrzenia inscenizacji bożonarodzeniowej w wykonaniu szkolnych artystów. Byli nimi uczniowie klasy 1a. Przypomnieli w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uczniowie wcielili się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów i trzech królów przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Pojawiła się także postać diabła, który bezskutecznie próbował popsuć radość narodzin Zbawiciela.

Uroku spektaklowi dodały kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów z klas 1i, 1a, 1di, IIds, IIIa, IVa, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy klimat zbliżających się świąt. Jasełka przygotowała pani Ewa Sujecka we współpracy z pozostałymi katechetami: Mariolą Zalewską i ks. Pawłem Kulpińskim.

Podczas uroczystości nastąpiło, także przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy z 17 Szczepu Drużyn Harcerskich "Brzask".

Inf. ZSP w Grójcu