Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Magiczna gwiazdka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu

Data: 04.01.2019 r., godz. 07.54    1654
Boże Narodzenie to jedno z najpiękniejszych świąt. Wigilię tego święta obchodziliśmy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu.
Magiczna gwiazdka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu

Boże Narodzenie to jedno z najpiękniejszych świąt. Wigilię tego święta obchodziliśmy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu. Już tradycją naszej szkoły stało się wspólne celebrowanie tego dnia i spożywanie pysznej świątecznej kolacji. Cała społeczność szkolna – Uczniowie, Absolwenci, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy, Emerytowani Pracownicy, zaproszeni Goście – w sumie ponad 400 uczestników -spotkali się przy wigilijnym stole i mogli ten radosny czas wspólnie przeżywać. O godz. 10.00 aula szkoły, świątecznie przybrana, zapełniona była niemalże do ostatniego miejsca. Stoły uginały się od pysznych wigilijnych potraw przygotowanych specjalnie na tę okazję przez uczniów z technikum żywienia pod nadzorem nauczycieli - pani Magdaleny Chmielewskiej, Katarzyny Kutyły i Anny Ługowskiej. Unosił się zapach choinek i zapalonych świec. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania utworu "Jest taki dzień". Z wokalną pomocą uczennicy Aleksandry Sybilskiej wszystko się udało. Sala tonęła w zimnych ogniach a Ola jeszcze bardziej wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Uroczystość poprowadził Dawid Werbanowski . Część artystyczna została przygotowana przez uczniów kl. I TI i II TH pod kierunkiem pani Joanny Matysiak. Uczniowie zaprezentowali inscenizację baśni Hansa Christiana Andersena "Dziewczynka z zapałkami". Nie zabrakło poezji i pięknych kolęd wykonanych przez Olę Sybilską i Mateusza Kierońskiego . Występ uczniów, wzruszający, pozwolił na refleksję na temat celowości świąt. W życiu przecież najważniejsza jest rodzina, bo jak wyrecytował uczeń "Świąt już chyba nikt dobrze nie czuje/ Miłość, ciepło i dobroć zniknęły gdzieś/ Komercja i obłuda już dawno wygrały,
Nie ważne co, ważne by jak najwięcej mieć".
Po części artystycznej ksiądz Janusz Figurski pobłogosławił opłatek, który na ręce przewodniczących klas przekazała Pani Dyrektor Dorota Nowak-Michałowska składając życzenia: Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…… słowa te, jakże teraz stają się aktualne i ponadczasowe w naszej społeczności szkolnej.

W czasie Świąt Bożego Narodzenia skłaniamy się do refleksji i zadumy. Niech ten czas zgodnie z przesłaniem apelu będzie cudowny, rodzinny.

Niech nikt nie przezywa samotności, niech każdy poczuje głębię i sens rodzinnego spotkania.

Cieszmy się sobą nawzajem, bądźmy dla siebie mili i wyrozumiali, otwórzmy się na drugiego człowieka, jego potrzeby i pragnienia.

Opłatek to symbol pojednania i pokoju. Życzę Państwu i Młodzieży aby stał się symbolem więzi społeczności szkolnej i przyjaciół naszej szkoły.

Życzeniom, uściskom, wzruszeniu nie było końca. Byliśmy wszyscy razem, szczęśliwi, zjednoczeni. Na koniec odwiedził uczestników Wigilii prosto z Laponii Święty Mikołaj, który podarował wszystkim prezenty. Były również życzenia od Starosty Powiatu Grójeckiego Pana Krzysztofa Ambroziaka przekazane przez panią Barbarę Sygitowicz pracownika Wydziału Edukacji i Zdrowia, od Wójta gm. Jasieniec, pani Marty Cytryńskiej, przewodniczącej Rady Rodziców pani Doroty Fołtyn oraz przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Kacpra Zelmana. Uczniom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości p. dyrektor przekazała gwiazdy betlejemskie i słodycze.
Cieszymy się, że taka forma spotkania wigilijnego zaproponowana przez p. dyrektor w XII 2011 roku budująca rodzinną i bliską atmosferę stała się tradycją naszej szkoły.

Do zobaczenia za rok na kolejnym spotkaniu Wigilia 2019!!!!

mgr Joanna Matysiak