Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Wigilia Bożego Narodzenia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im.Matki Wincenty Jadwigi Jaroszewskiej w Jurkach

Data: 03.01.2019 r., godz. 08.26    924
W te najpiękniejsze święta w roku , w Wigilię Bożego Narodzenia ,w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im.Matki Wincenty Jadwigi Jaroszewskiej w Jurkach , w dniu 19 grudnia 2018r. odbyło się spotkanie wigilijne .
Czekając, kiedy wzejdzie wigilijna gwiazda,
Do wpół zmarzniętej szyby przywarł chłopiec mały.
Patrzył - zimowe ptaki wracały do gniazda,
Jakby tego wieczoru też świętować chciały.

Niegdyś gwiazda z Betlejem mędrców prowadziła,
Dziś znak daje, by zasiąść do świętej wieczerzy,
By krucha biel opłatka skłóconych godziła,
A w sercu znów zamieszkał Ten, co "w żłobie leży".


W te najpiękniejsze święta w roku , w Wigilię Bożego Narodzenia , w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im.Matki Wincenty Jadwigi Jaroszewskiej w Jurkach , w dniu 19 grudnia 2018r. odbyło się spotkanie wigilijne .

W tym dniu nie zabrakło zaproszonych gości. Powiat Grójecki reprezentowała Naczelnik Wydziału Edukacji , Zdrowia i Promocji Powiatu Pani Barbara Orłowska. Przybył również Wójt Gminy Pniewy Pan Ireneusz Szymczak. Radę Rodziców reprezentował Przewodniczący Pan Michał Polewski oraz Pani Aneta Głąb, Monika Michalska i Renata Puczyńska. Wszystkich gości powitała Dyrektor Ośrodka Monika Mikołajczyk. 

W sposób szczególny powitała uczniów i pracowników, zaznaczając ,że jest spotkanie jak w rodzinie, bo taką stanowi społeczność Ośrodka.

Wigilia Bożego Narodzenia to czas oczekiwania na pierwszą gwiazdkę , to czas przygotowań i zmian w życiu każdego człowieka. Spotkanie miało na celu podtrzymanie idei Świąt i podążanie kierunkiem wyznaczonym przez tradycję nakazującą dzielenie się wszystkim, tak by w ludzkich sercach zagościła miłość, a na ludzkich twarzach uśmiech i radość. W atmosferę świąt wprowadzili wszystkich uczniowie naszej szkoły w Opowieści Wigilijnej.

Nie zabrakło również dzielenia się opłatkiem i serdecznych życzeń świątecznych. Spotkanie niemiernie wzruszyło Naczelnika Wydziału Edukacji , Zdrowia i Promocji Powiatu , która przekazała ciepłe życzenia od Starosty Grójeckiego dla wszystkich uczniów, rodziców i pracowników. 
Życzenia świąteczne złożył również Wójt Gminy Pniewy Pan Ireneusz Szymczak. Obdarował uczniów prezentami , szczególnie dzieci z zajęć z wczesnego wspomagania rozwoju. Na zakończenie przybył Mikołaj z prezentami dla wszystkich dzieci. Wiele cennych prezentów pozostawił też dla szkoły. Prezenty ufundowali ochotnicy ze straży pożarnej w Kotorydzu i w Tarczynie.

Dyrektor serdecznie dziękuje za otwarte serca darczyńców.


Inf. SOSW w Jurkach