Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM IM. ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ

Data: 03.01.2019 r., godz. 07.52    785
W dniu 21 grudnia br. o godz. 10.30 na pięknie udekorowanej świetlicy szkolnej zebrała się cała społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą. Przybyli też zaproszeni goście. Okazją były zbliżające się święta Bożego Narodzenia.
JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE W SPECJALNYM OŚRODKU
SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM IM. ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU
W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ


W dzień Bożego Narodzenia radość całego stworzenia
W piękną szatę dziś ubrana cała ziemia wita pana.
Wita Boga maleńkiego w stajni dziś narodzonego
On porzucił tron swój boski, aby z nami dzielić troski.


W dniu 21 grudnia br. o godz. 10.30 na pięknie udekorowanej świetlicy szkolnej zebrała się cała społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą. Przybyli też zaproszeni goście. Okazją były zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Wszyscy pragnęli uczcić to doniosłe wydarzenie poprzez udział w jasełkach bożonarodzeniowych przygotowanych przez uczniów naszej placówki.

Pani Dyrektor odczytała życzenia Pani Minister Edukacji Narodowej Pani Anny Zalewskiej i Starosty Powiatowego w Grójcu Pana Krzysztofa Ambroziaka. Dołączyła również swoje życzenia oraz przypomniała o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie wolnym od nauki.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Piękny śpiew pastorałek i kolęd uświadomił wszystkim, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem dla wszystkich.

Po jasełkach głos zabierali przybyli goście, życzyli zdrowych, spokojnych i błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego. Zostały także rozdane dyplomy i nagrody za udział w konkursie na najładniejszą kartkę świąteczną.

Na zakończenie uczniowie wraz z gośćmi pod przewodnictwem księdza Jakuba odśpiewali kolędę „Dzisiaj w Betlejem”. Aż żal było kończyć to spotkanie….Organizatorzy