Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Przecinek to sztuka myślenia

Data: 06.12.2018 r., godz. 12.08    817
Adam Siedlecki, Karol Kuczyński oraz Sebastian Stefan stanęli w szranki z trudną materią, jaką jest znajomość zasad ortografii.
Przecinek to sztuka myślenia
                                    Jan Miodek

Karol Kuczyński Wicemistrzem Powiatu Grójeckiego


Adam Siedlecki, Karol Kuczyński oraz Sebastian Stefan stanęli w szranki z trudną materią, jaką jest znajomość zasad ortografii. Uczniowie uzyskali najlepszy wynik w etapie eliminacji szkolnych i reprezentowali ZSP w Jasieńcu w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym Mistrz ortografii 2018. Pomysłodawcą dyktanda było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Idea była szczytna, a jej głównymi celami: podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych, wyrabianie nawyku stosowania reguł ortograficznych, bogacenie języka ojczystego, wdrażanie do „zdrowej” rywalizacji. Uczniowie mieli także możliwość nawiązywania kontaktu z rówieśnikami ze szkół średnich. Powiatową klasówkę napisało kilkunastu uczniów liceów i techników szkół ponadgimnazjalnych powiatu grójeckiego. Tekst dyktanda okazał się dość trudny, wymagał wykazania się wiedzą stosowania różnych zasad pisowni. Świetnie prawidła językowe opanował Karol Kuczyński, uczeń klasy II technikum informatycznego uzyskując drugą lokatę, tuż za reprezentantką LO w Grójcu. Karol otrzymał tytuł Wicemistrza Ortografii Powiatu Grójeckiego oraz kartę podarunkową do Empiku.

Gratuluję Karolowi, dziękuję Adamowi i Sebastianowi za trud włożony w przygotowanie oraz życzę połamania pióra w kolejnych konkursach.Aneta Lewandowska