Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Prelekcja z położną

Data: 26.02.2016 r., godz. 05.35    3103
W dniu 23.02.2016 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście n/P. odbyła się prelekcja.
W dniu 23.02.2016 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im św. Franciszka z Asyżu z inicjatywy Zespołu ds. Profilaktyki i Wczesnej Interwencji oraz pielęgniarki szkolnej p. Renaty Marcisz odbyła się prelekcja z położną Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki i Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą p. Agnieszką Chrobak.

Spotkanie odbyło się w ramach programów realizowanych przy współpracy ze Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Grójcu: „Wybierz życie - pierwszy krok”, „Zdrowe piersi są Ok”.

W prelekcji brały udział uczennice Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz Publicznego Gimnazjum.

Głównym celem prelekcji było :
• Zwiększenie poziomu wiedzy na temat samobadania piersi.
• Kształtowanie wśród uczennic nawyku pielęgnacji piersi i dbania o nie.
• Podniesienie świadomości o czynnikach zwiększających ryzyko raka piersi i raka szyjki macicy.
• Motywowanie dziewcząt do regularnego poddawania się badaniom profilaktycznym przez całe życie.

Podczas prelekcji odbyła się cześć teoretyczna połączona z prezentacją multimedialną a także część pokazowa – praktyczna z nauką samodzielnego badania piersi.

Na koniec uczennice miały możliwość zadawania pytań. Podczas spotkania panowała bardzo miła i przyjazna atmosfera. Mamy nadzieję, że tego typu akcje przyczynią się do zwiększenia świadomości naszych uczennic na temat profilaktyki poddawania się specjalistycznym badaniom, które mogą uratować życie .

Pragniemy złożyć serdecznie podziękowania Dyrekcji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą za owocną współpracę. Liczymy na zwiększenie naszych wspólnych działań profilaktycznych. Pani Agnieszce Chrobak dziękujemy za merytoryczny i praktyczny przekaz tak trudnych informacji

Przygotowała:
Lider Zespołu ds. Profilaktyki i Wczesnej Interwencji :
Joanna Skrzydłowska