Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Wizyta Jego Ekscelencji biskupa pomocniczego diecezji łowickiej Wojciecha Osiala w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą.

Data: 25.10.2018 r., godz. 09.04    776
W dniu 9 października 2018 r. do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przyjechał Jego Ekscelencja biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial.
Wizyta Jego Ekscelencji biskupa pomocniczego diecezji łowickiej Wojciecha Osiala w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą.

W dniu 9 października 2018 r. do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. przyjechał Jego Ekscelencja biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial. Jego odwiedziny były częścią zaplanowanej wizytacji kanonicznej w parafii pw. Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą. Wraz z księdzem biskupem przybyli nasi pasterze: ks. proboszcz Mariusz Zembrzuski i ks. wikary Jakub Kita, którzy od niedawna są w naszej parafii. Gości na dziedzińcu Ośrodka przywitała pani dyrektor Elżbieta Fałek.
Z okazji wizytacji uczniowie przygotowali własnoręcznie wykonane upominki oraz występ o świętym Franciszku z Asyżu, który jest patronem naszej szkoły. Był to przedstawienie w pięciu aktach, ukazujące przemianę duchową, niezwykłe uczynki i śmierć św. Franciszka. Po występie ksiądz biskup rozmawiał z uczniami o dobrych uczynkach i przesłaniu, jakie ma dla nas nasz patron. Razem z uczniami odmówił też modlitwę „Zdrowaś Mario”.
Następnie udał się na spotkanie z nauczycielami i pracownikami obsługi naszego ośrodka. O godzinie 12 grono pedagogiczne uczestniczyło w modlitwie „Anioł Pański”, po której nasz szacowny gość opuścił Ośrodek.
Dla całej społeczności naszej placówki było to niezwykłe przeżycie duchowe i na pewno na długo zostanie w naszych sercach.


Joanna Skrzydłowska
Agnieszka Walczak-Słonecka