Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

I PIESZA PIELGRZYMKA ŚRODOWISK OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH DO SANKTUARIUM MATKI BOSKIEJ LEWICZYŃSKIEJ

Data: 25.10.2018 r., godz. 07.49    1872
Chlubą Ziemi Grójeckiej jest Kościół zwany dawniej „święta bazyliką”, w którym znajduje się cudowny obraz Matki Bożej, Pocieszycielki Strapionych, Pani Ziemi Grójeckiej. 12 października br. odbyła się I Piesza Pielgrzymka Środowisk Osób Niepełnosprawnych do Sanktuarium w Lewiczynie.
I PIESZA PIELGRZYMKA ŚRODOWISK OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH DO SANKTUARIUM MATKI BOSKIEJ LEWICZYŃSKIEJ


Chlubą Ziemi Grójeckiej jest Kościół zwany dawniej „święta bazyliką”, w którym znajduje się cudowny obraz Matki Bożej, Pocieszycielki Strapionych, Pani Ziemi Grójeckiej. 12 października br. odbyła się I Piesza Pielgrzymka Środowisk Osób Niepełnosprawnych do Sanktuarium w Lewiczynie. Inicjatorem przedsięwzięcia była Dyrekcja ZSS w Grójcu, we współpracy z kustoszem Sanktuarium w Lewiczynie ks. A. Juńczykiem, a także Starostą Powiatu Grójec p. Markiem Ścisłowskim i Radą Rodziców ZSS im. ks. J. Twardowskiego w Grójcu. W pielgrzymce uczestniczyli: Środowiskowy Dom Samopomocy Wola Łychowska, Dom Pomocy Społecznej Nowe Miasto, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grójcu, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grójcu oraz pracownicy ZSS uczniowie i rodzice. Razem nasza pielgrzymka liczyła około 150 osób.

Uroczyste wyjście spod gmachu szkoły odbyło się po krótkim nabożeństwie, które poprowadził ks. Proboszcz Mirosław Lewaszkiewicz z Parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu - wraz z naszym szkolnym katechetą ks. A. Lachowiczem. Następnie zostały poświęcone różańce, które otrzymali wszyscy pielgrzymi. Nasza trasa liczyła około 8 km. Zgodnie z ustalonym harmonogramem do Lewiczyna dotarliśmy na godzinę 12:00 i wszyscy pokłoniliśmy się Matce Boskiej Lewiczyńskiej, następnie odbyła się uroczysta Msza Św. po której był czas na odpoczynek i gorący posiłek w Domu Pielgrzyma. Uśmiechnięci i radośni stanęliśmy do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia. Po czym zadowoleni i wzmocnieni duchowo wróciliśmy do szkoły, mamy nadzieję pokłonić się Matce Boskiej Lewiczyńskiej w przyszłym roku szkolnym i kultywować tradycje pielgrzymek do Sanktuarium w Lewiczynie.
ZSS Grójec