Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

„Niebezpieczeństwo bezpieczeństwa w sieci” – przyszłość bezpieczeństwa.

Data: 23.02.2016 r., godz. 21.00    2771
Jako kontynuacja obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, w dniu 19 lutego 2016r w L.O. im. P. Skargi w Grójcu miała miejsce prezentacja połączona z warsztatami na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.
Prowadzącym warsztaty był wykładowca Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, mgr inż. Armand Stańczak. Związane one były z najnowszymi technologiami wykorzystywanymi przez największe korporacje świata. W odniesieniu do naszej prywatności, uczniowie dowiedzieli się, jakie są niebezpieczeństwa z tym związane i jak może wyglądać przyszłość pozbawiona prywatności. Ciekawostki ze świata informatyki, fakty dotyczące korzystania z Internetu oraz możliwe konsekwencje z nierozważnego korzystania z portali społecznościowych z pewnością zachęciły słuchaczy do głębszego zastanowienia się jak bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw techniki.

Prezentacja odbyła się w ramach prowadzonego przez L.O. międzynarodowego projektu Erasmus+ ‘Safe Internet For All’ (Bezpieczny Internet Dla Wszystkich). Więcej wydarzeń propagujących tematykę projektu zaplanowanych jest na kwiecień 2016 r., podczas wizyty uczniów i nauczycieli z Austrii, Grecji, Norwegii i Szwecji w L.O. w Grójcu.


Paweł Pośnik
koordynator projektu SIFA