Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

PATRIOTYCZNY TRIUMF UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „PAMIĘĆ NIEUSTAJĄCA”

Data: 18.10.2018 r., godz. 07.43    1887
W dniu 14 października 2018r. odbyła się w Warszawie Gala VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko – Historyczno - Artystycznego „Pamięć Nieustająca”
PATRIOTYCZNY TRIUMF UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „PAMIĘĆ NIEUSTAJĄCA”


W dniu 14 października 2018r. odbyła się w Warszawie Gala VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko – Historyczno - Artystycznego „Pamięć Nieustająca”, organizowanego przez Fundację Ostoja przy Wiśle pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Dowództwa Garnizonu Warszawa, Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz innych instytucji naukowych, samorządowych, prasy, a także telewizji. Konkurs skierowany jest do klas VII i VIII szkoły podstawowej, gimnazjalistów oraz do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Głównym celem konkursu „Pamięć Nieustająca” jest budowanie wśród młodzieży świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

Podczas Gali nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Tytuł laureata uzyskali:

1. Julia Szturo i Dawid Frydrykiewicz za film pt. „Twoja wojna jest moją wolnością”,
2. Ireneusz Mirgos za film pt. „Historia grójeckich Żydów”,
3. Maria Panasiuk za grę historyczną „Domino”,
4. Mikołaj Panasiuk za grę historyczną „Memory game”,
5. Oliwia Mikołajczyk i Aleksandra Bałut za prace plastyczne o tematyce powstańczej i martyrologicznej.

Nagrodzeni uczniowie uczęszczają do szkół znajdujących się w Powiecie Grójeckim i w Łazach.

Opiekunem merytorycznym nagrodzonych prac jest p. Katarzyna Leśniak, która została nagrodzona przez Dowódcę Garnizonu Warszawa gen. brygady Roberta Głąba i organizatorów konkursu.

Gala rozpoczęła się złożeniem wieńca pod Grobem Nieznanego Żołnierza w asyście wojskowej na Placu Piłsudskiego przez delegację laureatów konkursu. Druga część Gali i wręczenie nagród odbyło się w auli Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Tę wspaniałą i prestiżową uroczystość zakończyła wizyta w Pałacu Prezydenckim.
Gratulujemy tak wspaniałych sukcesów.