Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Grójec 2018

Data: 08.10.2018 r., godz. 14.24    1204
W dniu 5.10.2018r. zakończyły się dwudniowe ćwiczenia pod kryptonimem ,,Grójec 2018”.
W dniu 5.10.2018r. zakończyły się dwudniowe ćwiczenia pod kryptonimem ,,Grójec 2018”. W pierwszym dniu ćwiczeń skontrolowano procedury wprowadzania stanu gotowości obronnej, aktualizowano dokumentację związaną z realizacją zadań operacyjnych. Na terenie całego powiatu przeprowadzono Akcję Kurierską.
W drugim dniu ćwiczeń przeprowadzono ćwiczenia praktyczne: ewakuację osób przebywających na terenie Starostwa oraz ćwiczenia współdziałania Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Ratownictwa Medycznego podczas napadu na konwój Służby Więziennej. Na zakończenie ćwiczeń w Sali Konferencyjnej w Starostwie odbyła się konferencja podsumowującą udział przedstawicieli służb i instytucji podlegających Starostwie.
W tym miejscu pragnę bardzo serdecznie podziękować służbom mundurowym za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie ćwiczeń oraz pracownikom Starostwa p. Marzenie Mikołajczyk i Włodzimierzowi Kunickiemu za organizację dwudniowego szkolenia. Dziękuję również Burmistrzom i Wójtom gmin za włączenie się w dwudniowe szkolenie.

Starosta Grójecki
Marek Ścisłowski