Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Podszywanie się pod sprzedawcę prądu , gazu, operatora telefonicznego

Data: 03.10.2018 r., godz. 13.16    1251
Uwaga na akwizytorów podszywających się pod sprzedawcę prądu, gazu, operatora telefonicznego oraz na zaproszenia na bezpłatne badania. Jeżeli dostałeś nakaz zapłaty z sądu lub zostałeś pozwany przez firmę, która wprowadziła cię w błąd możesz zadzwonić pod darmową pomoc prawną.
Podszywanie się pod sprzedawcę prądu , gazu, operatora telefonicznego


Uwaga na akwizytorów podszywających się pod sprzedawcę prądu, gazu, operatora telefonicznego oraz na zaproszenia na bezpłatne badania. Jeżeli dostałeś nakaz zapłaty z sądu lub zostałeś pozwany przez firmę, która wprowadziła cię w błąd możesz zadzwonić pod darmową pomoc prawną.


Osoby starsze padają ofiarami różnych akwizytorów i przedstawicieli firm, które oferują wszystkie usługi rzekomo taniej i lepiej od obecnych operatorów. Stosują różne sposoby, oszukują w celu podpisania nowej umowy za którą otrzymują pieniądze. Organizowanie bezpłatnych badań, sprzedaż cudownych urządzeń i środków dietetycznych które wyleczą wszystkie dolegliwości i choroby, których wiarygodność jest wątpliwa ma na celu skuszenie osób do skorzystania z oferty sprzedaży lub zakupu na raty w kredycie bankowym. Do Biura Powiatowego Rzecznika Konsumentów wpływa wiele skarg od konsumentów oraz ich rodzin w tym zakresie. Na terenie powiatu grójeckiego odbywają się prezentacje drogich naczyń do gotowania i innych urządzeń. Uwaga w dużych miastach w ciągu roku odbyło się ponad 600 pokazów w 80 hotelach i różnych wynajętych pomieszczeniach. Skargi od konsumentów na nieuczciwe praktyki rynkowe, naruszanie zbiorowych interesów konsumentów i oszustwa przez takie firmy są przekazywane do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie. Wiele osób w wyniku podstępnych działań takich osób nieświadomie zmieniło dostawcę różnych usług. Dlatego urząd w Warszawie wychodząc naprzeciw oczekiwaniu konsumentów przygotował specjalną pomoc prawną dla tych z Państwa, którzy zostali wprowadzeni w błąd, ponieważ ktoś podszył się pod Państwa sprzedawcę prądu, gazu czy operatora telekomunikacyjnego. Pomocy na zlecenie UOKiK udziela Stowarzyszenie Aquila. Przeznaczona jest dla osób, które dostały z sądu nakaz zapłaty lub zostały pozwane przez nieuczciwego sprzedawcę prądu, gazu lub usług telekomunikacyjnych. Obejmuje takie spółki jak: Polski Prąd i Gaz, Twoja Telekomunikacja, Polskie Centrum Telemedyczne, Telekomunikacja dla Domu, PGT, Nasza, New Telekom i im podobne. Więcej informacji możecie Państwo uzyskać pod numerem: 801 440 220 lub 22 290 89 16.

Jeżeli padłeś już ofiarą oszustwa lub dostałeś nakaz zapłaty, pismo z sądu to

Skseruj lub zeskanuj umowę, którą zawarłeś z firmą i wszystkie inne dokumenty dotyczące sprawy (np. otrzymywane faktury, twoje pisma wysyłane do przedsiębiorcy, pisma, które od niego otrzymałeś, potwierdzenia wysłania przez ciebie pism i potwierdzenia ich odbioru pism przez przedsiębiorcę) i wyślij na adres kontakt@prawo-konsumenckie.pl. lub pocztą tradycyjną na adres: Kościuszki 35a, 50-011 Wrocław. Opisz dokładnie całą sprawę, napisz kiedy odebrałeś pismo z sądu oraz podaj numer telefonu do ciebie.

Stowarzyszenie Aquila musi mieć pełnomocnictwo, żeby działać w twoim imieniu. Dlatego przyśle ci je wraz z umową o darmową pomoc prawną e-mailem lub tradycyjną pocztą. Jak najszybciej po otrzymaniu tych dokumentów wydrukuj je, podpisz i odeślij do stowarzyszenia: skan e-mailem, a oryginały pocztą tradycyjną na adres: Kościuszki 35a, 50-011 Wrocław.

Pomoc jest darmowa, musisz jednak wpłacić 37 zł z tytułu opłaty skarbowej od pełnomocnictwa i zaliczki na pokrycie kosztów korespondencji. Te pieniądze odzyskasz, gdy wygrasz sprawę. Numer rachunku Stowarzyszenia Aquila: 38 1750 0012 0000 0000 3898 0033. Opłatę musisz uiścić, gdy otrzymasz od stowarzyszenia pełnomocnictwo oraz umowę.

Stowarzyszenie Aquila jest organizacją konsumencką, która współpracuje z UOKiK. Od 1 czerwca 2018 roku pomaga konsumentom, którzy zostali oszukani przez firmy sprzedające prąd, gaz lub usługi telekomunikacyjne. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Płocku. Projekt darmowej pomocy realizowany jest ze środków Poczty Polskiej, która w decyzji prezesa UOKiK zobowiązała się do tego, że przekaże pieniądze na ten cel.


Sebastian Dulemba
PRK Grójec
Materiał UOKiK