Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

TANECZNYM KROKIEM ROZPOCZĘLI NOWY ROK SZKOLNY….

Data: 28.09.2018 r., godz. 07.52    1170
Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Grójcu zostali wybrani do w ogólnopolskiego projektu dr Bożeny W. Jakubczak „...w kręgu tańca...2018”.
TANECZNYM KROKIEM ROZPOCZĘLI NOWY ROK SZKOLNY….


Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Grójcu zostali wybrani do w ogólnopolskiego projektu dr Bożeny W. Jakubczak „...w kręgu tańca...2018”. W dniach 17-21.09.2018 dziewiątka dzieci wraz z opiekunami p. B. Lipińską i M. Solecką przebywała w Popowie doskonaląc nie tylko techniki taneczne.
„Wspólne uczestniczenie osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami ze szkół i placówek specjalnych z Polski (Kraków, Działoszyn, Myślenice i Grójec) w pięciodniowych warsztatach i spotkaniach tanecznych miało na celu pełniejszą integrację społeczną i ugruntowanie zmian w postawach wzbogacających możliwości osiągania sukcesów jednocześnie wspierając i zwiększając społeczną aktywność oraz samodzielność uczniów. Dzięki spotkaniom z artystami, tancerzami, psychologami oraz praktycznym próbom tanecznym uczestnicy dostali możliwość zapoznania się z różnymi technikami tańca, własną ekspresją ruchu i emocji, mogli poznać nowe sposoby ruchu i koordynacji ciała na tle współpracującej grupy, poznać przygotowania i wziąć udział w aktywizujących spotkaniach oraz osobiście zrealizować przygotowywany na zakończenie każdego zgrupowania pokaz, wszystkich nauczonych choreografii.”
Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu przez PEFRON oraz Stowarzyszenie ARTBALE.ZSS Grójec
B. Lipińska