Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Prezes UOKiK w Grójc

Data: 06.08.2018 r., godz. 06.34    2022
Grójec odwiedził Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Spotkał się z Dariuszem Piątkowskim, Wicestarostą Powiatu Grójeckiego.
2 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Grójcu odbyło się spotkanie Wicestarosty Grójeckiego Dariusza Piątkowskiego z Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Podczas spotkania Wicestarosta poruszył bardzo ważną sytuację sadowników z powiatu grójeckiego. Poruszył problem braku płatności lub dużych opóźnień, co powoduje poważne kłopoty finansowe. Dyskutowano również o cenach skupu jabłek. Prezes UOKiK był również zainteresowany tym, czy skupy lub przetwórnie nie wykorzystują swojej przewagi w relacjach z sadownikami.

UOKiK prowadzi różne działania, które mają poprawić sytuację rolników i sadowników, zbiera także informacje problemach z jakimi mają do czynienia. Z analiz UOKiK wynika, że jednym z rynków wrażliwych w tym roku będzie produkcja jabłek. Zbiory w tym roku będą zdecydowanie wyższe niż w ubiegłym, dlatego, żeby chronić sadowników, UOKiK będzie na bieżąco kontrolował przedsiębiorców działających na poszczególnych ogniwach łańcucha dostaw i analizował umowy kontraktacyjne. Będzie badał również funkcjonowanie rynku pod kątem ewentualnych naruszeń ustawy o przewadze kontraktowej m.in. w zakresie problemu opóźnień w regulacji zobowiązań. W przypadku ewentualnych nieprawidłowości będzie wszczynał postępowania.

UOKIK czeka na sygnały o nieprawidłowościach. Można je zgłaszać anonimowo:
telefonicznie: 22 55 60 500, e.mailem: przewaga@uokik.gov.pl, listownie na adres: Delegatura UOKIK w Bydgoszczy, ul. Długa 47, 85-034 Bydgoszcz.