Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Konferencja Ministra Marka Suskiego.

Data: 27.07.2018 r., godz. 12.23    1455
W Starostwie Powiatowym w Grójcu w dniu 25 lipca br. odbyła się konferencja prasowa ministra Marka Suskiego.
W Starostwie Powiatowym w Grójcu w dniu 25 lipca br. odbyła się konferencja prasowa ministra Marka Suskiego. Gospodarzem spotkania był starosta grójecki Marek Ścisłowski. Na konferencji pojawili się przedstawiciele lokalnych mediów, samorządowcy i działacze organizacji rolniczych.

Minister Marek Suski przedstawił plany rządu dotyczące polityki rolnej. Mówił m. in. o utworzeniu Polskiego Holdingu Spożywczego, o zwiększeniu dopłat do zakupu paliwa, za które będzie się należał rolnikom i sadownikom zwrot akcyzy, a także o takich rozwiązaniach prawnych, które pozwolą drobnym producentom sprzedawać swoje płody w sklepach i na rynkach (tzw. ustawa o sprzedaży bezpośredniej). 

Uczestnicy konferencji w rozmowie z ministrem poruszyli wiele spraw w tym najbardziej aktualną sytuację na rynku owoców. 

Po konferencji minister spotkał się przed budynkiem starostwa z przedstawicielami Związku Sadowników Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie wywiązała się dyskusja dotycząca obecnej sytuacji. Marek Suski powiedział, że przekaże postulaty przedstawione przez sadowników ministrowi rolnictwa Janowi Krzysztofowi Ardanowskiemu.