Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

XIX Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych.

Data: 13.06.2018 r., godz. 05.39    2950
O tym, że w orkiestrach dętych drzemie jakaś siła mogli przekonać się wszyscy, którzy 3 czerwca wybrali się do miejscowości Lipia.
O tym, że w orkiestrach dętych drzemie jakaś siła mogli przekonać się wszyscy, którzy 3 czerwca wybrali się do Lipia (gmina Błędów). W niedzielę, po południu, można było usłyszeć dźwięki instrumentów dętych. Odbył się tam bowiem XIX Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych pod hasłem „Orkiestry Dęte Powiatu Grójeckiego dla Niepodległej”. Honorowy patronat nad przeglądem objął Starosta Powiatu Grójeckiego.

W przeglądzie wzięło udział 9 orkiestr dętych z powiatu grójeckiego: Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Lipia, Gminna Orkiestra Dęta z Nowego Miasta nad Pilicą, Miejska Orkiestra „Moderato” z Warki, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Grójca, Gminna Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Jasieńca, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Błędowa, Dziecięco Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Mogielnicy, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Olszewa, Gminna Orkiestra Dęta z Chynowa. Orkiestry zaprezentowały utwory patriotyczne, klasyczne, rozrywkowe, ludowe i marszowe.

Na zakończenie XIX Przeglądu Orkiestr Dętych Wicestarosta Grójecki Dariusz Piątkowski wraz z członkiem Zarządu Powiatu Grójeckiego Wojciechem Wojtczakiem oraz Wójtem Gminy Błędów Markiem Mikołajewskim wręczyli orkiestrom cenne nagrody którymi były wartościowe instrumenty i akcesoria muzyczne ufundowane prze Starostwo Powiatowe w Grójcu.


Głównym celem przeglądu było ukazanie dorobku artystycznego amatorskich orkiestr dętych, wymiana doświadczeń między kapelmistrzami i uczestnikami przeglądu, integracja oraz rozbudzanie aktywności kulturalnych w gminach powiatu Grójeckiego.

Tekst i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Grójcu