Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Sukces uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Im. Św. Franciszka z Asyżu na Powiatowym Konkursie Plastycznym i Recytatorskim w Jurkach.

Data: 08.06.2018 r., godz. 10.13    2128
29 maja 2018 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jurkach odbyła się XXV edycja Regionalnego Konkursu Recytatorskiego pod tytułem „STO LAT NIEPODLEGŁEJ OJCZYZNY” oraz Konkursu Plastycznego o tematyce „NAJPIĘKNIEJSZE POLSKIE .LEGENDY”
29 maja 2018 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jurkach odbyła się XXV edycja Regionalnego Konkursu Recytatorskiego pod tytułem „STO LAT NIEPODLEGŁEJ OJCZYZNY” oraz Konkursu Plastycznego o tematyce „NAJPIĘKNIEJSZE POLSKIE .LEGENDY”. Jak co roku, w konkursach wzięło udział wielu uczniów z różnych szkół i ośrodków, nie zabrakło więc pięknych recytacji, a także interesujących prac plastycznych. Nasi uczniowie zaprezentowali swoje talenty zarówno w konkursie plastycznym jak i recytatorskim. W konkursie plastycznym komisja dokonując oceny nadesłanych prac brała pod uwagę między innymi wrażliwe i oryginalne ujęcie tematu oraz wykorzystanie prostych materiałów do osiągnięcia bogatych treści. Wśród wyłonionych zwycięzców znaleźli się nasi podopieczni: Sebastian Biedrzycki zajął II miejsce, natomiast Patrycja Smagowska otrzymała wyróżnienie. 

Konkurs recytatorski rozstrzygany był w następujących kategoriach:
a) uczniowie szkół podstawowych,
b) uczniowie gimnazjów,
c) uczniowie szkół specjalnych przysposabiających do pracy,
d) uczniowie zasadniczych szkół zawodowych.

Dzieci reprezentujące naszą placówkę z dużym zaangażowaniem recytowali przygotowane wiersze, dlatego mimo dużej konkurencji i tym razem odnieśli sukcesy. W kategorii Szkoła Podstawowa, III miejsce zajął Karol Pszczółkowski, a Justyna Matuszczak, jako uczennica Szkoły Zawodowej, otrzymała wyróżnienie. Ogromne wrażenie na zebranych słuchaczach zrobiła pełna emocji recytacja w wykonaniu Mateusza Lesiaka. Zdobył on I miejsce w kategorii Gimnazjum. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Sporządziła: Agnieszka Rojecka - Zaręba/SOSW Nowe Miasto nad Pilicą