Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

19. Festiwal Pieśni Sakralnej

Data: 04.06.2018 r., godz. 04.32    2508
Piątek, 25 maja – z pozoru zwyczajna data, a jednak dla wielu ludzi był to dzień wyjątkowy. Już po raz dziewiętnasty został zorganizowany Festiwal Pieśni Sakralnej w Grójcu
Piątek, 25 maja – z pozoru zwyczajna data, a jednak dla wielu ludzi był to dzień wyjątkowy. Już po raz dziewiętnasty, w tym roku pod Honorowym Patronatem Wojewody Mazowieckiego, Starosty Powiatu Grójeckiego, Burmistrza Gminy Grójec, Burmistrza Gminy Warka i Wójta Gminy Belsk Duży, został zorganizowany Festiwal Pieśni Sakralnej w Grójcu, szczególny dzień dla muzyków, których pasjonuje śpiewanie utworów ku chwale Pana Boga. Głównym sponsorem Festiwalu był Powiat Grójecki. 

Każdego roku okres przed tym wydarzeniem jest niezwykle ważny i pracowity dla osób, które zajmują się całkowitym przygotowaniem tego dnia. Panują wtedy różne emocje – od złości po wspólny śmiech, jednak to właśnie one motywują do dalszego działania. I co jest najważniejsze – to one budują więzi i coraz mocnej jednoczą zespół Fletnię Pana, którzy od lat zajmuje się organizacją Festiwalu. 

Wydarzenie ma jedyny w swoim rodzaju klimat, który tworzony jest przede wszystkim przez ludzi, którzy przybywają do Grójca podzielić się swoimi talentami. Atmosfera panująca na Festiwalu Pieśni Sakralnej od samego rana była bardzo pozytywna. Muzyczne wydarzenie rozpoczęły kategorie dla najmłodszych uczestników. Wszędzie można było dostrzec uśmiechnięte twarze dzieci, które po swoich pięknych występach, mogły rozładować emocje w „kąciku” z animacjami. Występy solistów i zespołów z kategorii starszych były równie fascynujące. Każdy głos był inny i wyjątkowy na swój sposób. Wszystkie występy gwarantowały podróż do innego świata, kierowaną dźwiękami muzyki i śpiewu uczestników. Jury w składzie wspaniałych znawców muzyki: Pauliny Glinki, ks. Przemysława Bogusza, Jana Krutula, Katarzyny Goszcz i Bożeny Magdaleny Mrózek przez cały dzień prowadziło burzliwe obrady, tak, aby wśród tylu wyjątkowych osób wybrać tych, którzy zasługują na tytuł zwycięzcy. 

Laureatem Grand Prix 19. Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Sakralnej został Archikatedralny Chór Męski Cantores Minores z Warszawy, który obronił ubiegłoroczny tytuł zwycięzcy festiwalu i który przez kolejny rok będzie cieszył się ze zdobytej Złotej Harfy. 

Festiwal tworzyli nie tylko zwycięzcy, czy laureaci. Każdy, kto pojawił się tego dnia w kościele Miłosierdzia Bożego w Grójcu sprawił, że dzień 25 maja wyróżniał się na tle innych, a 19. Festiwal Pieśni Sakralnej zakończył się wielkim sukcesem. 

Wyniki 19. FPS zobaczyć można tutaj: www.festiwal-grojec.pl

Organizatorzy konkursu