Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Mazowiecki Turniej Turystyczno - Krajoznawczy

Data: 15.05.2018 r., godz. 10.02    962
Drużyna z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi na Mazowieckim Turnieju Turystyczno – Krajoznawczym
W dniach 12 – 13 maja 2018 r. drużyna z Technikum im. T. Nocznickiego w Nowej Wsi w składzie: Julia Siedlecka, Klaudia Bińkiewicz i Kacper Neska z klasy pierwszej w zawodach technik architektury krajobrazu i technik spedytor pod opieką Anny Dacki, wzięła udział w Mazowieckim Turnieju Turystyczno – Krajoznawczym, który odbył się na terenie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego i CKZiU w Nowej Wsi. Uczniowie musieli zmierzyć się z kilkoma konkurencjami – zarówno sprawnościowymi jak i teoretycznymi.

Turniej rozpoczął się od testu wiedzy z zakresu znajomości zabytków, pomników przyrody i historii regionów województw mazowieckiego i małopolskiego. Następnie drużyna miała za zadanie rozpoznać obiekty z w/w województw, przedstawione na fotografiach. Po krótkiej przerwie rozpoczęły się konkurencje sprawnościowe – marsz na orientację; turystyczne ABC polegające na doborze ekwipunku na wycieczkę i zaplanowaniu wycieczki turystyki kwalifikowanej; rowerowy tor przeszkód – który okazał się morderczym wyzwaniem ze względu poziom trudności jak i panujący upał; praktyczna umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

W drugim dniu Turnieju uczestnicy zwiedzali Warkę i okolice. Poznali szlaki turystyczne i najciekawsze obiekty w gminie. Po obiedzie ogłoszono długo oczekiwane wyniki.
Drużyna z CKZiU zajęła wysoką piątą lokatę. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział dziewięć drużyn z całego województwa mazowieckiego. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, że biorąc po raz pierwszy udział w takim Turnieju, poradzili sobie bardzo dobrze.

Gratulujemy im wyniku i mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie będą nas reprezentować i bogatsi w doświadczenie zajmą wyższą lokatę.

ZSP Nowa Wieś

Polecamy