Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

POŻEGNANIE UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH TECHNIKUM

Data: 11.05.2018 r., godz. 08.57    1394
W dniu 26 kwietnia 2018r. o godz. 13.00 w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość ukończenia szkoły przez uczniów klas maturalnych: 4a, 4i i 4cd.
„Sukcesy odnoszą ludzie przekonani o tym,
że wciąż mogą się wiele nauczyć.”

Carol Dwice


POŻEGNANIE UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH TECHNIKUM

W dniu 26 kwietnia 2018r. o godz. 13.00 w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość ukończenia szkoły przez uczniów klas maturalnych: 4a, 4i i 4cd. Wzięli w niej udział: Starosta Powiatu Grójeckiego p. Marek Ścisłowski, Pani Barbara Kowalska Przwodnicząca Komisji Oświaty Starostwa Powiatowego w Grójcu, ksiądz Dzekan Zbigniew Suchecki, Pan Robert Spólny Przedowniczacy Rady Rodziców, Dyrekcja ZSP, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice. 

Pożegnanie maturzystów rozpoczęło się od odśpiewania hymnu państwowego, następnie p. dyrektor Dorota Skalińska serdecznie przywitała wszystkich uczestników i gości, uczniom gratulowała ukończenia szkoły, dziękowała za zaangażowanie w pracę na rzecz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” – Grójec w Grójcu i życzyła: powodzenia na egzaminie maturalnym, dokonywania mądrych wyborów życiowych oraz sukcesów w dorosłym życiu. Podkreśliła też, że zawsze będą mile widziani w murach naszej szkoły.
Pani Dyrektor skierowała też słowa szczególnego podziękowania do rodziców abiturientów za trud włożony w wychowanie młodych ludzi, dziękowała Wychowawcom i Nauczycielom, którzy przez 4 lata dbali o ich edukację i wychowanie.

Następnie w imieniu władz powiatu gratulacje z okazji ukończenia szkoły i życzenia „połamania piór” na maturze złożył abiturientom Starosta Powiatu Grójeckiego p. Marek Ścisłowski. W prezencie wręczył absolwentom długopisy ufundowane przez Zarząd Powiatu. Pan Starosta również skierował miłe słowa podziękowania do wychowawców, rodziców i nauczycieli. Zwrócił uwagę na rangę wykształcenia w życiu człowieka, przypomniał, że sukces składa się przede wszystkim z ciężkiej pracy, którą dopełnia odrobina talentu. P. M. Ścisłowski życzył absolwentom powodzenia w dalszej pracy i zadowolenia z osiąganych celów.

Nadszedł najważniejszy moment uroczystości: wręczenie świadectw z wyróżnieniem uczniom, którzy dzięki ciężkiej pracy, zdolnościom i wzorowej postawie osiągnęli najlepsze wyniki oraz świadectw ukończenia szkoły. Świadectwa wręczali:
p. Dyrektor, p. Starosta i wychowawcy klas czwartych: p. Olga Ostrowska, p. Ewa Sujecka, p. Marzena Warzybok.
W tym roku wręczono też tytuł Prymusa – Absolwenta Szkoły, który przyznawany jest uczniowi z najwyższą średnią ocen oraz wzorową oceną zachowania w 4-letnim okresie nauki. Tegorocznym Prymusem została ucz. klasy 4cd Maria Stygińska.
Tradycyjnie też uhonorowano wyróżniających się uczniów: laureatów konkursów przedmiotowych, zawodów sportowych, wolontariuszy.

Następnie przedstawiciele maturzystów krótkimi przemówieniami pożegnali szkołę, koleżanki, kolegów i nauczycieli. Wspominali najciekawsze i najzabawniejsze chwile w szkole. Nie zapomnieli też o podziękowaniach dla swoich wychowawców, nauczycieli i rodziców. W imieniu uczniów klas młodszych pożegnała maturzystów Dorota Spólna, pogratulowała świetnych wyników w nauce, ukończenia szkoły, życzyła łatwych zadań na maturze.

Drugą część uroczystości był program artystyczny, na który złożyły się: wiersze, skecze, piosenki ukazujące rzeczywistość szkolną i środowisko domowe ucznia „z przymrużeniem oka”. Młodzi artyści z klas: 3ci, 1i, 3a, 2i, 2a, 1a, 1ds perfekcyjnie, z humorem i odrobiną refleksji wprowadzili nas w tajemniczy, niepojęty, trudny, ale niepowtarzalny świat ucznia. 

Wszystkim Absolwentom w imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie gratulujemy, życzymy świetnych wyników na maturze oraz sukcesów w dalszej życiowej wędrówce.


Ewa Muszyńska-Przybulewska
Monika Kozłowska
Mariola Skucińska
/ZSP Grójec

Polecamy