Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Gimnazjalisto, już czas na składanie wniosków w rekrutacji do LO Grójec.

Data: 11.05.2018 r., godz. 07.41    1003
Od 10 maja uczniowie kończący gimnazja będą składali wnioski do szkół ponadgimnazjalnych i jak co roku młodzi ludzie będą się zastanawiali jaką szkołę wybrać.
 Od 10 maja uczniowie kończący gimnazja będą składali wnioski do szkół ponadgimnazjalnych i jak co roku młodzi ludzie będą się zastanawiali jaką szkołę wybrać.
Gimnazjalisto pozwól, że Ci podpowiemy dlaczego warto wybrać Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu - oto nasze atuty:
 1.  Jesteśmy szkołą z ponad wiekową tradycją i Wielkim Synem Ziemi Grójeckiej ks. Piotrem Skargą jako Patronem.
 2. U nas ta tradycja łączy się z nowoczesnością – to prawda, że budynek naszej szkoły powstał w 1938 roku, ale kolejni dyrektorzy dbali o jego rozbudowę, modernizację i doposażenie. Mamy sale lekcyjne wyposażone w laptopy podłączone do Internetu, z tablicami multimedialnymi, projektorami i sprzętem audiowizualnym .
 3. Od kilku lat korzystamy z dziennika elektronicznego – bezpłatnego dla uczniów i rodziców.
 4. Mamy dwie duże sale gimnastyczne, siłownię i boisko wielofunkcyjne.
 5. Nasza lokalizacja jest bardzo dogodna dla miejscowych i przyjezdnych – 10 -15 minut od centrum miasta i Dworca PKS.
 6. Rozwijamy predyspozycje uczniów, ich uzdolnienia, zainteresowania i talenty – w szkole działają: koło teatralne, chór, sekcje sportowa i strzelecka, wolontariat. 
 7. Oferujemy wysoki poziom kształcenia – prawie 100% zdawalność egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych i wysokie wyniki z przedmiotów dodatkowych, wiele sukcesów w różnego rodzaju olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych na szczeblu powiatu, województwa i kraju. 
 8. W szkole prowadzone są liczne projekty oraz programy krajowe i międzynarodowe. Uczniowie uczestniczą w wyjazdach zagranicznych w ramach programu Erasmus+.
 9. Współpracujemy z wyższymi uczelniami m.in. Wojskową Akademią Techniczną, Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego.
 10. Na nowy rok szkolny proponujemy 4 klasy:
 •  1a klasę humanistyczno - językową z rozszerzonymi przedmiotami – j. polskim, historią i j. angielskim oraz przedmiotami uzupełniającym, którymi będą konwersatorium z j. niemieckiego lub j. rosyjskiego i przyroda;
 •  1b - klasę ekonomiczną z rozszerzonymi przedmiotami, którymi będą: matematyka, geografia i j. angielski, a uzupełniającym j. niemiecki lub j. rosyjski w biznesie oraz historia i społeczeństwo;
 •  1c - klasę dla przyszłych ratowników medycznych i lekarzy z rozszerzonymi – biologią i chemią oraz edukacją matematyczną i fizyką dla medycyny oraz historią i społeczeństwem jako przedmiotami uzupełniającymi;
 •  1d - klasę dla inżynierów i informatyków, z rozszerzonymi przedmiotami: matematyką, fizyką i informatyką, a algorytmiką oraz historią i społeczeństwem jako przedmiotami uzupełniającymi.
Gimnazjalisto stoisz przed trudnym wyborem szkoły, zastanawiasz się nad profilem klasy, nie wiesz co masz zrobić? Przyjdź do nas.
Jeżeli jesteś ambitny, chętny do działania i masz otwarty umysł to Nasze Liceum jest właśnie dla CIEBIE! Jesteśmy szkołą na miarę Twoich potrzeb i oczekiwań. 

LO Grójec

Polecamy