Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

MAJOWE ŚWIĘTA W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH IM. KS. J. TWARDOWSKIEGO W GRÓJCU

Data: 30.04.2018 r., godz. 05.09    1004
Rok szkolny 2017/18 jest „Rokiem dla Niepodległej” w związku z przypadającą setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.
Rok szkolny 2017/18 jest „Rokiem dla Niepodległej” w związku z przypadającą setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Grójcu przygotowują się bardzo starannie i podejmują szereg działań, by godnie uczcić 100 rocznicę.

Już od dłuższego czasu trwały przygotowania do świąt majowych.

W poniedziałek 21 kwietnia w ZSS obchodziliśmy uroczyście Dzień Ziemi i oprócz spotkania ekologicznego, na naszym szkolnym podwórku zasadziliśmy drzewo- lipę, w ramach akcji ”100 drzew na 100- lecie Niepodległości” obok drzewa ułożony został kamień z pamiątkową tabliczką upamiętniającą wydarzenie.

We wtorek, powstała galeria prac plastycznych - uczniowie wszystkich klas od wielu tygodni przygotowywali plakaty o tematyce „Ojczyzna- Patriotyzm- Niepodległość”. Wszystkie klasy wykazały się niemałą kreatywnością i talentem plastycznym.

W czwartek 26.04, podczas spotkania całej społeczności uczniowskiej z okazji zbliżających się świąt majowych 1-2-3 Maja, uczniowie przypomnieli sobie co to za święta i dlaczego je obchodzimy. Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na plakat, ośmioro uczniów, zwycięzców szkolnego konkursu recytatorskiego, zaprezentowało w sposób mistrzowski wiersze o tematyce patriotycznej, odbył się quiz wiedzy o Ojczyźnie w formie turnieju „Kocham Cię Polsko”, stworzyliśmy Kodeks Młodego Patrioty, który zawiśnie na szkolnym korytarzu, a uczniowie obiecali się stosować do wszystkich jego punktów. Na zakończenie wspólnej zabawy śpiewaliśmy pieśni i piosenki patriotyczne.

Każda klasa otrzymała dyplom za aktywne uczestnictwo w obchodach Świąt Majowych i za patriotyczną postawę godną naśladowania oraz słodkie upominki, których sponsorem była firma Ferrero Polska Sp.zo.o.

Kolejne spotkania patriotyczne, przybliżające nas do 11 listopada, do setnej rocznicy już wkrótce.

Info ZSS Grójec

Polecamy