Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Uczniowie ze SOSW w Nowym Mieście nad Pilicą wyróżnieni w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych „Muzyczne Anioły”

Data: 15.01.2018 r., godz. 05.47    1315
W dniu 9 stycznia 2018 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą wzięli udział w II Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych „Muzyczne Anioły” 2018r. w Resursie Obywatelskiej w Radomiu.
W dniu 9 stycznia 2018 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą wzięli udział w II Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych „Muzyczne Anioły” 2018r. w Resursie Obywatelskiej w Radomiu. Przegląd został zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu. Celem imprezy była integracja osób niepełnosprawnych i ich umuzykalnienie. Na scenie Resursy spotkali się reprezentanci szkół specjalnych, szkół i przedszkoli z oddziałami integracyjnymi, warsztatów terapii zajęciowej i stowarzyszeń. 

W przeglądzie wzięło udział ponad 50 wykonawców, konkurencja była, więc bardzo duża. Naszą szkołę reprezentowali: solista Mateusz Lesiak z kolędą „Dzisiaj w Betlejem”, duet Marcin Pasiński i Aleksandra Wesołowska z kolędą „Gdy śliczna Panna” i zespół „Aniołki” w składzie: Anna Bartyzel, Kinga Kępa i Karolina Gątarek z kolędą „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Przygotowania i próby do przeglądu trwały wiele tygodni, ale trud się opłacił, ponieważ zdobyliśmy 3 wyróżnienia. 

Najważniejsza jednak była atmosfera życzliwości, wzajemne wspieranie się przez wszystkich uczestników, wspaniała publiczność i znamienici goście, którzy uświetnili tą uroczystość, wśród nich bp Piotr Turzyński, ks. Andrzej Tuszyński, Weronika Płusa, laureatka XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Radomiu oraz zespół IRA.

info. SOSW Nowe Miasto nad Pilicą

Polecamy