Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

JASEŁKA W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO- WYCHOWAWCZYM IM. ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ

Data: 02.01.2018 r., godz. 12.21    2594
22.12.2017 r. odbyło się w naszej placówce świąteczne spotkanie społeczności szkolnej.
22.12.2017 r. odbyło się w naszej placówce świąteczne spotkanie społeczności szkolnej. O godz. 11.00 wszyscy zgromadzili się na świetlicy, w tym przybyli szacowni goście w osobach: radnej Powiatu Grójeckiego pani Barbary Kowalskiej, pani sekretarz Edyty Staniszewskiej reprezentującej Burmistrza Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą, oraz zaprzyjaźnionych od lat z naszą szkołą państwa Urszuli i Karola Pietrzaków z wolontariatu „Dobre serce”. 

Dzieci i młodzież szkolna przedstawiły jasełka. Niepowtarzalny klimat i wyjątkowy charakter ostatnich godzin przedświątecznych spędzonych w budynku szkolnym zbudowały wyjątkowa dekoracja placówki, którą wykonali uczniowie z opiekunami, zachwycająca w swej prostocie i klasie scenografia do przedstawienia, muzyka polskich kolęd oraz galowe stroje całej braci szkolnej. W tej wspaniałej, podniosłej atmosferze, uczniowie pokazali elementy historii narodzin Jezusa. Aktorzy odziani w stroje głównych postaci: Maryi, Józefa, aniołów, pasterzy i dostojnych królów wygłaszali swoje kwestie słowne i śpiewali tradycyjne kolędy, zachęcając tym samym oglądających do czynnego udziału w jasełkach, za który zostali poczęstowani świeżutkimi pierniczkami wykonanymi przez uczniów starszych klas naszej szkoły zawodowej małej gastronomii. To szkolne przedstawienie artystyczne było wyrazem kultywowania tradycji świątecznych i bliskości relacji naszej społeczności.

Na zakończenie życzenia świąteczne złożyli przybyli goście i dyrektor szkoły pani Elżbieta Fałek. Ciepłe słowa wlały się wszystkim w serca i dały nadzieję na lepsze przyszłe dni. 

Opracowały: Beata Pakuła i Katarzyna Grzywacz