Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Poranek poetycki

Data: 06.11.2017 r., godz. 12.47    957
24.10.2017r. w naszej szkole odbył się poranek poetycki z Kazimierzem Kochańskim.
,,Dlatego nie przynoś mi jeszcze w zwiędłych liściach nadziei ostatniej”.

Za oknami smugi deszczu, spowijające przestrzeń mgły… doskonały czas, by pochylić się nad książką, wszak to najlepszy przyjaciel człowieka.

24.10.2017r. w naszej szkole odbył się poranek poetycki z Kazimierzem Kochańskim. W spotkaniu z poetą uczestniczyły klasy 1B, 2B i 2A pod opieką pani Agaty Sobierajewskiej, pani Grażyny Moskal i pani Joanny Gromadki. 

Kazimierz Kochański jest mieszkańcem Grójca, nauczycielem, poetą, kompozytorem i człowiekiem z duszą. Pan Kazimierz to laureat wielu konkursów poetyckich, autor licznych tomików poezji, jego aforyzmy celnie oddają „dno” rzeczy, jak to ujął regionalista Grójecczyzny –Remigiusz Matyjas. Czasami teksty te śmieszą, obnażają obłudę naszych czasów a inne zmuszają czytelnika do głębszej refleksji nad światem. 

Podczas spotkania Pan Kazimierz udzielił uczniom lekcji o poezji. Czytając swoje starsze i najnowsze utwory, śpiewając, grając na gitarze sprowokował do zadumy nad otaczającą nas rzeczywistością. Dla Pana Kazimierza poezja musi być prawdziwa, wówczas ma szansę przetrwać wśród zgiełku świata, bo prawda jest bezwzględna.

Po części wykładowo-artystycznej uczniowie chętnie rozmawiali z poetą, nie tylko o poezji. Na zakończenie spotkania pan Kochański złożył wpis w księdze pamiątkowej szkoły, podpisał swoje książki i obiecał jeszcze gościć w naszych progach. 

Uczniowie klasy 2B

Polecamy