Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

WICEPREMIER MORAWIECKI W POWIECIE GRÓJECKIM

Data: 05.10.2017 r., godz. 14.56    1756
W środę, 4 października Wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów Mateusz Morawiecki odwiedził powiat grójecki.
W środę, 4 października Wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów Mateusz Morawiecki odwiedził powiat grójecki.

Spotkanie odbyło się w gospodarstwie sadowniczym Państwa Ewy i Andrzeja Mrozów w Kozietułach (gm. Mogielnica) oraz w Grupie Producenckiej Świeży Owoc Sp. z o. o. w Modrzewinie (gm. Goszczyn).

Wicepremierowi towarzyszyli Poseł Marek Suski oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Michał Pruś. W spotkaniu wzięli udział również Starosta Marek Ścisłowski, Wicestarosta Dariusz Piątkowski, Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Kumorek oraz Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Teresa Bednarska.

Spotkanie to było okazją do poruszenia problemów dotyczących produkcji owoców i warzyw oraz procedur związanych z dostarczaniem ich na obce rynki. 

Podczas konferencji prasowej Mateusz Morawiecki zapowiedział zniesienie akcyzy dla średnich i mniejszych producentów cydru, co – jak podkreślił znacząco wpłynie na rozwój produkcji jabłek w Polsce. Stwierdził, że ceny jakie często otrzymują sadownicy za kilogram jabłek są niedopuszczalne. 

Wicepremier dodał, że orędownikiem grójeckiego sadownictwa i warzywnictwa jest Poseł Marek Suski, który podkreśla walory tych towarów na większości spotkań i komisji, a także podczas podróży zagranicznych.

Mateusz Morawiecki przedstawił również optymistyczną wizję rozwoju sektora rolnego poprzez wprowadzenie wielu ułatwień. - Ministerstwo pracuje nad wprowadzeniem przepisów ułatwiających zatrudnianie współmałżonków w małych firmach oraz związanymi z tym ułatwieniami podatkowymi – zapowiedział. 

Wicepremier wspomniał również o wprowadzeniu w najbliższym czasie umów o pracę dla pracowników sezonowych, które mają być objęte zryczałtowaną formą opodatkowania.

Podczas spotkania Starosta Marek Ścisłowski miał okazję przedstawić Wicepremierowi problemy związane z funkcjonowaniem m.in. służby zdrowia i oświaty na terenie powiatu grójeckiego. 

Starostwo Powiatowe w GrójcuPolecamy