Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Rozpoczęcie roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Mieście nad Pilicą

Data: 12.09.2017 r., godz. 17.15    1217
4 września 2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
4 września 2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego2017/2018 oraz uroczyste otwarcie mini placu zabaw.

Wzięli w nim udział zaproszeni goście i cała społeczność placówki. Swoją obecnością zaszczyciła nas Sekretarz Powiatu pani Sylwia Pietrasiewicz oraz Gwardian klasztoru Zdzisław Tokarczyk.

Dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice o godz. 9.00 zebrali się w Klasztorze Ojców Kapucynów, aby uczestniczyć we mszy świętej, której przewodniczył Ojciec Kamil Sochacki.

W części artystycznej uczniowie pożegnali wakacje i udzielili rad, jak należy się uczyć, by mieć same piątki i szóstki. Po tej części, głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Fałek. W wystąpieniu życzyła wszystkim sukcesów i wytrwałości. Odczytała życzenia od władz państwowych. Ojciec gwardian w swoich słowach nawiązał do franciszkańskiej idei wychowania. Pani wicedyrektor przedstawiła wychowawców i składy klas. 

Następnie cała społeczność Ośrodka udała się na boisko szkolne, aby wziąć udział w uroczystym otwarciu mini placu zabaw. Poświęcenia dokonał Ojciec Gwardian, a wstęgę przecięła pani Sekretarz Powiatu. Nikt z milusińskich nie wypróbował huśtawek, bo były mokre od porannych opadów deszczu.
Po ceremonii rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 uczniowie udali się do swoich klas.

mgr Anna Karwowska
mgr Agnieszka Trytko-Borsuk

Polecamy