Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Zlot rekonstruktorów powstania listopadowego

Data: 13.06.2017 r., godz. 16.51    1859
W sobotę, 3 czerwca Grupa Rekonstrukcji Historycznej WARKA była gospodarzem długo oczekiwanego spotkania przedstawicieli grup rekonstruujących powstanie listopadowe.
W sobotę, 3 czerwca Grupa Rekonstrukcji Historycznej WARKA była gospodarzem długo oczekiwanego spotkania przedstawicieli grup rekonstruujących powstanie listopadowe. 

- Przybyli do nas koledzy z 5. i 16. Pułku Piechoty Liniowej Królestwa Polskiego – informuje Sławomir Gabler, pierwszy dowódca GRH.

Podczas „spotkania z pomnikami” rekonstruktorzy uczcili bohaterów wywodzących się z Warki: Piotra Wysockiego i Stefana Czarnieckiego. Na grobie tego pierwszego, w zadumie i powadze, wszystkie grupy złożyły wiązanki i kwiaty. Następnie w parku przed muzeum im. Pułaskiego rozpoczęła się najbardziej wyczekiwana część właściwa uroczystości – musztra. Zgromadzeni zwiedzili też muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, wysłuchali przedstawionej przez przewodnika historii Warki oraz zapoznali się z losami ludzi z nią związanych. 

Podczas sobotniego zlotu uczestnicy odwiedzili również browar. - Zapoznaliśmy się z technologią produkcji i nowinkami technicznymi związanymi z wyrobem znanego w całej Polsce piwa. „Planetę Warka” poznaliśmy „od kuchni” – dodaje Sławomir Gabler.GRH Warka składa podziękowania wszystkim przybyłym kolegom za wspólne działania pogłębiające wiedzę na temat formacji, które odtwarzamy. Za pomoc w organizacji spotkania „listopadowych” grup rekonstrukcyjnych, dziękujemy Panu Staroście Markowi Ścisłowskiemu, Panu Wiesławowi Czerwińskiemu, Pawłowi Rzeźnikowi i Dariuszowi Bobrowskiemu z Warki.


Polecamy