Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

MŁODZIEŻOWE STRZELANIE

Data: 01.06.2017 r., godz. 13.36    2173
26 maja 2017r. na strzelnicy kulowej KŻR – LOK w Warce odbyły się Powiatowe Zawody Strzeleckie dla Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Grójeckiego.
26 maja 2017r. na strzelnicy kulowej KŻR – LOK w Warce odbyły się Powiatowe Zawody Strzeleckie dla Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Grójeckiego. Zawody otworzył Starosta Grójecki Marek Ścisłowski oraz sędzia główny zawodów Tadeusz Orłowski. 

Głównym celem zawodów było kształtowanie i doskonalenie umiejętności strzeleckich wśród młodzieży szkolnej. 

W zawodach uczestniczyło po dwie trzyosobowe drużyny (dziewcząt + chłopców) ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu grójeckiego. Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach tj.: strzelanie z odległości 50 metrów z karabinka sportowego oraz pojedynek strzelecki z dobiegiem do stanowisk strzeleckich.

Indywidualnie wśród dziewcząt najlepsza była Patrycja Andziak z LO Grójec, drugie miejsce zajęła Kamila Trocińska z LO Warka, trzecie miejsce przypadło Gabrieli Kazanie z LO Warka. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Sebastian Okrój z CKZiU w Nowej Wsi, drugie miejsce wywalczył Karol Budzik z ZSP Grójec, trzecie miejsce zajął Damian Sibilski z ZSP Grójec.

W rywalizacji zespołowej dziewcząt w strzelaniu z karabinka sportowego najlepsze okazały się zawodniczki z LO Warka, drugie miejsce przypadło uczennicą z LO Grójec natomiast trzecie miejsc zdobyły dziewczęta z CKZiU w Nowej Wsi. Z kolei wśród chłopców najlepiej zespołowo strzelali uczniowie z ZSP Grójec, drugie miejsce zdobyli uczniowie z CKZiU w Nowej Wsi, trzecie miejsce przypadło uczniom z ZSP Warka.

Niebywale zacięty i widowiskowy był pojedynek strzelecki. Tutaj zespołowo wśród dziewcząt wygrało CKZiU w Nowej Wsi, drugie miejsce zajęły uczennice z ZSP Grójec a trzecie miejsce przypadło zawodniczką z LO Grójec. Wśród chłopcy najlepsi w pojedynku okazali się uczniowie z ZSP Grójec, drugie miejsce zajęli chłopcy z LO Grójec a trzecie miejsce zajęli zawodnicy z ZSP Jasieniec.

W dwuboju wśród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki z CKZiU w Nowej Wsi, drugie miejsce zajęły dziewczęta z LO Grójec a trzecie uczennice z LO Warka. W śród chłopców najlepsi w dwuboju byli uczniowie z ZSP Grójec, drugie miejsce przypadło uczniom z CKZiU z Nowej Wsi a trzecie miejsce zajęli chłopcy z ZSP Warka.

Klasyfikację generalną wygrało ZSP Grójec, drugie miejsce zajęło CKZIU w Nowej Wsi a trzecie miejsce przypadło LO Grójec.

Po zakończeniu rywalizacji Wiesław Czerwiński Radny Powiatu Grójeckiego wraz z sędzią głównym podsumowali zawody i wręczyli puchary, medale oraz dyplomy. 

Starosta Grójecki dziękuję Tadeuszowi Orłowskiemu Prezesowi KŻR LOK w Warce za udostępnienie strzelnicy, Dorocie Kreczmańskiej Dyrektorowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Warce za przygotowanie poczęstunku dla uczestników zawodów oraz Justynie Węgielskiej za pełnienie funkcji ratownika medycznego.
Zawody odbyły się przy pięknej słonecznej pogodzie, która towarzyszyła zawodnikom do samego końca. Należy podkreślić, że tegoroczne zawody były bardzo zacięte, a emocje sięgały zenitu. 

Starostwo Powiatowe w Grójcu

Polecamy