Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dzień Strażaka 2017

Data: 25.05.2017 r., godz. 14.45    1975
Dzień Strażaka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu
Dzień 22 maja 2017 był świętem dla strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu. O godz 14.00 odbył się bowiem uroczysty apel z okazji obchodów "Dnia Strażaka".

Obchody zaszczycili znamienici goście m.in.:
mazowiecki komendant wojewódzki PSP - st. bryg. Jarosław Kurek,
starosta grójecki- Marek Ścisłowski,
przewodniczący Rady Powiatu- Władysław Leszek Kumorek,
prezes zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP- Władysław Piątkowski,
proboszcz Parafii pw. Św. Mikołaja w Grójcu - ks. Zbigniew Suchecki.

Nie mogło zabraknąć także przedstawicieli służb i instytucji współpracujących z PSP jak: Komendy Powiatowej Policji Grójcu, Aresztu Śledczego w Grójcu, 1 Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego, Grójeckiego Ośrodka Sportu, Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu, Koła Emerytów PSP oraz samorządów gminnych

Na początku uroczystości Komendant Powiatowy PSP - st. bryg. Jacek Wichowski przywitał wszystkich zgromadzonych oraz nawiązał do przypadającego w bieżącym roku jubileuszu 25-lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiając genezę utworzenia formacji.

Następnie wyróżniających się funkcjonariuszy odznaczono medalami "Za Zasługi dla Pożarnictwa" i wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe.

Zaproszeni goście w swych przemówieniach podkreślali rolę strażaków w systemie bezpieczeństwa państwa, gratulowali osiągnięć oraz wysokiego poziomu zaufania społecznego jakim od lat cieszy się nasza formacja.

Po zakończeniu apelu goście zwiedzali strażnicę KP PSP a obchody zakończył wspólny obiad.

opracowanie: st. bryg Bogusław Sikorski KP PSP w Grójcu


Polecamy